Must be the Music - Tylko Muzyka

Dyskusje poświęcone tematom związanym z filmem, książką, sztuką etc.
Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: Must be the Music - Tylko Muzyka

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 11:48

admin pisze:Szkoda, że nie wspominasz, że jej "topowanie" opiera się na ciągłym podsycaniu zainteresowania prasy i mediów swoim prywatnym życiem, bo muzycznych osiągnięć Doda nie ma żadnych.

Nie bądź śmieszny , zapraszam na http://dodaqueen.com/biografia.html i po prawo looknąć nagrody (muzyczne) gdzie jeszcze brak jest aktualizacji nagród z 2011... W tym "MTV EMA Najlepszy Europejski Wykonawca II miejsce"

Bad Wolf pisze:Po trzecie jeśli jest na tyle dobra to nie powinna potrzebować Must Be The Music lub tym bardziej finału tego programu by zaistnieć . Widzowie programu skreślili ją już w półfinale i dobrze zrobili.

admin pisze:W ogóle całe porównywanie Dody do Olivii to jakiś żart... Doda jest odtwórczynią, skandalistką, nie jest artystką. Jest jedynie wokalistką, jej teksty są kuriozalnie banalne, a za muzykę odpowiadają producenci, potrafi ona odtwarzać piosenki napisane dla niej. Olivia tworzy, pokazuje siebie, robi coś innowacyjnego, nowego, awangardowego. Z pewnością poradzi sobie bez programu, w to nie wątpie, prawdziwy talent obroni się sam ;)

No a kto porównuje ? Ty zacząłeś przecież. Jak ta olivka zdobędzie chociaż 1/4 nagród muzycznych co Dorota to dopiero pogadamy, więc z łaski swojej nie obrażaj twórczości muzycznej która została nagrodzona nie jednokrotnie. Są piosenki i teksty bardziej i mniej komercyjne każde z nich są potrzebne. Możesz drążyć dalej ale i tak nic ci to nie da , proponuje usunąć wszystkie posty zaczynając od czerwoniaka , czyli off top który sobie zrobiliście na własne życzenie o.o A przed pisaniem kolejnych postów o tej artystce zapraszam do przeczytania jej biografii i dyskografii.
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-04-17, 13:13

Popcorn, Bravo, Viva, Jetix... Żenada. Co to w ogóle mają być za nagrody? To jakaś kpina. Nie widziałem ani jednego, dobrego, szanującego się artysty w tych wszystkich pseudo konkursikach muzycznych, opierających się na popularności i splendorze. Śmieszne to jest... Pogódź się z tym, że Doda jest artystką reprezentującą poziom niski, ale tak jak wspomniałeś - każdy lubi co innego, toteż szanuję twoje gusta, ale opanuj się i nie popadaj w uwielbienie Dodą, nazywając Olivię kiczem... Olivia jest prawdziwą artystką, twórczynią, innowacyjną. Doda nic nie robi właściwie. Jej twórczość i zdolności muzyczne są puste.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 14:25

admin pisze:Popcorn, Bravo, Viva, Jetix... Żenada. Co to w ogóle mają być za nagrody? To jakaś kpina. Nie widziałem ani jednego, dobrego, szanującego się artysty w tych wszystkich pseudo konkursikach muzycznych, opierających się na popularności i splendorze.

Jest to kilka nagród z kilkudziesięciu które zostały przyznane od magazynów dla nastolatków, nic w tym złego nie jest bo każda statuetka jest ważna gdyż przyznawania od ludzi.

admin pisze:Śmieszne to jest... Pogódź się z tym, że Doda jest artystką reprezentującą poziom niski, ale tak jak wspomniałeś - każdy lubi co innego, toteż szanuję twoje gusta, ale opanuj się i nie popadaj w uwielbienie Dodą, nazywając Olivię kiczem... Olivia jest prawdziwą artystką, twórczynią, innowacyjną. Doda nic nie robi właściwie. Jej twórczość i zdolności muzyczne są puste.

Nisko poziomowe i puste to są prędzej twoje wypowiedzi i epitety które nie są pokryte żadnymi faktami, Doda własnie teraz kończy nagrywanie płyty, nagrała już jeden teledysk a wcześniej uratowała kilkadziesiąt żyć (w tym Nergala) dzięki jej akcji oddawania szpiku więc jak możesz pisać że nic nie robi ?
Ludzie już zdecydowali , najwyraźniej nie tylko mi się ona nie podoba skoro ją skreślili i bardzo dobrze , zniknie równie szybko co się pojawiła.
To właśnie ty powinieneś się opanować bo czepiłeś się Dody gdy ja pisałem o olivce i Heroes Get Remebered - i to była dopiero żenada :/ Więc krótko mówiąc zejdź z niej bo to nie temat dla niej poświęcony - tym bardziej że takimi przymiotnikami bez pokrycia to można rzucać na pudelku.
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-04-17, 14:55

Nie rzucam epitetami bez pokrycia, ty po prostu ich nie rozumiesz... O boże, rzuciłeś teraz o tej akcji ze szpikiem :D Gorszego argumentu chyba wybrać nie mogłeś. Ale oczywiście, jak brakuje Ci argumentów muzycznych to zmieniasz temat. Pogódź się z tym, że Doda nigdy nie była, nie jest i nie będzie artystką. Cała jej kariera opiera się na skandalach, średnim wokalu, i słabych piosenkach, które ktoś jej zrobił. Ona sama nic sobą nie reprezentuje... Jej wybór, aczkolwiek porównywanie Olivii do Dody jest zabawne dość. To zupełnie inne światy - świat sztuki, awangardy, a świat popu, kultury masowej, sex skandalów i prostactwa.

Awatar użytkownika
Crazy_Boy_1993
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: Crazy_Boy_1993 » 2011-04-17, 15:28

Nie rozumiem jak Olivia Livki mogła nie przejść dalej... Ale ona i tak sobie poradzi, na pewno ;) Jest wręcz artystką skończoną, wystarczy jej otworzyć drzwi do sławy, a ona sobie sama już dalej pobiegnie ;) Może jeszcze na Facebooku jej się uda, chociaż to głosowanie jest niesprawiedliwe (biorą procenty z poszczególnych odcinków zamiast porównywać wykonawców - nie wiem czy rozumiecie xP). Heroes Get Remembered u mnie na drugim miejscu. Obawiam się, że oboje nie przeszli nie tyle przez gusta, co przez pewien 'niedorozwój muzyczny' naszego narodu, no ale trudno - demokracja ;) Motyw dzieci jak zwykle przeszedł, ale zwycięstwo Resteckiego to już dla mnie zagadka o.O
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 15:34

Bad Wolf pisze:Doda własnie teraz kończy nagrywanie płyty, nagrała już jeden teledysk

admin pisze:Ale oczywiście, jak brakuje Ci argumentów muzycznych to zmieniasz temat.

yy ? o_O
admin pisze:Pogódź się z tym, że Doda nigdy nie była, nie jest i nie będzie artystką.

2006 Eska Music Awards - Artystka Roku Polska - Doda
2007 MTV Europe Music Awards - Najlepszy polski wykonawca - Doda
2007 Złote Dzioby - Artystka roku - Doda
2008 Eska Music Awards - Artystka roku Polska - Doda
2008 Superjedynki - Artysta roku - Doda
2009 MTV Europe Music Awards - Najlepszy polski wykonawca - Doda
2009 MTV Europe Music Awards - Najlepszy europejski wykonawca (2 miejsce) - Doda
Viva Comet
2007 Artystka roku - Doda
2008 Artystka Roku - Doda
2010 Artysta 10-lecia - Doda
2011 Artystka Roku - Doda

To są tylko nagrody za Artystkę roku : > i to tylko najważniejsze.

admin pisze:Cała jej kariera opiera się na skandalach, średnim wokalu, i słabych piosenkach, które ktoś jej zrobił. Ona sama nic sobą nie reprezentuje...

Wydane 4 płyty + 2 edycje specjalne.
Virgin W 2000 Rabczewska wygrała przesłuchanie i spośród setki kandydatek została wybrana wokalistką grupy muzycznej Virgin[21][25]. W roku 2002 ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany Virgin[23]. Wydawnictwo promowały single To Ty i Mam tylko Ciebie (2002). Wraz z zespołem Rabczewska uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii nowa twarz fonografii
Bimbo był najchętniej kupowanym albumem w Polsce w pierwszym tygodniu od jego wydania. Rabczewska ujawniła, że album sprzedał się w ponad 10-tysięcznym nakładzie.
Ficca - płyta zdobyła status podwójnie platynowej płyty
Diamond Bitch - Album uzyskał łącznie nakład ponad 45 tysięcy zestawów
Średni wokal ? Zapraszam do przesłuchania jej występów w programie Tak to leciało gdy zaśpiewała kilka piosenek lepiej niż w oryginale . Lub to http://www.youtube.com/watch?v=O0NLvLOGAsM

Masz coś jeszcze do powiedzenia ?
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-04-17, 15:47

W tym całym głosowaniu MTV głosowali jej fani z Polski... To było głosowanie internetowe czyli pełne oszustwo, wystarczyło wyczyścić cache i jazda na nowo. Ta cała Viva, Eska - to to samo. Ona nic nie osiągnęła, głosują fani, a nie ludzie obiektywni. Doda ma dużo fanów, stąd te zwycięstwa. Ale dużo fanów nie oznacza, że jest dobrą wokalistką, broń boże, jakoś ich zdobyła ;) Jest świetnym produktem. Skoro bierzesz głosowania Vivy Bravo za jakiś wyznacznik talentu to gratuluję...

Doda jest średnią wokalistką, nie zachwyca niczym. Ona cały czas śpiewa tak samo, zero rozwoju, to przyznała Elżbieta Zapendowska, że Doda stoi w miejscu, a jej teksty są kuriozalne. Nie widzę nic specyficznego w jej śpiewaniu, poprawne, zwyczajne, niczym nie wyróżniające się. Doda nie zasłynęła dzięki głosowi a dzięki skandalom.

Po co mi wklejasz ile płyt się sprzedało? To też nie jest wyznacznikiem dobrej muzyki, tylko dobrego produktu... Idąc twoim tokiem myślenia Justin Bieber jest mega artystą ;) LOL.

Już nie wspominam, ze ten cały tytuł "artystka" do Dody odnosić się nie może, ona jest jedynie wokalistką, niczym więcej. Jeśli chodzi o kategorie muzyczne, bo bycia skandalistką odmówić jej nie można.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 16:04

Fani , masa fanów , a żeby zdobyć fanów trzeba mieć coś więcej niż tak jak ty wypisujesz .
Jakiej Vivy Bravo ? podałem Viva Comet a to co innego , Comety i Eska to największe w Polsce plebiscyty muzyczne.
Cały czas śpiewa tak samo - czyli tak jak trzeba , porządnie. Wystarczy przytoczyć kilka komentarzy z YT osób których się znają na śpiewaniu a nie są fanami.
"ale każdy kto choc odrobinę zna się na muzyce to powie że Doda jest na prawdę dobrą wokalistką.Ma nawet fajne naturalne wibrato. Ja pamiętam jak ona śpiewała jeszcze w Teatrze Buffo - wystarczy cofnąć się wstecz i każdy będzie uświadomiony że jest zdolna muzycznie."
"Doda jest altem - niskim głosem. Podczas gdy soprany 'drą papę' na wysokich dźwiękach oktawy dwukreślnej, alty mają ładne doły. Doda musi popracować nad emisją, ale głos ma potężny, skalę też ma dość szeroką. A skala wcale nie decyduje o głosie i wokaliście, tylko to, jak wykorzystuje swój głos. "
"Jedna z lepszych wokalistek w tym kraju - Mocny, przeważnie stabilny głos, fajna modulacja, głośno, dźwięki nosowe i ustne bardzo dobrze umieszczone w muzyce, dość duża skala. Ma świetnie opanowaną technikę przechodzenia z dołu do góry."

Zakończymy tą dyskusję czy nadal masz zamiar ciągnąć ? Wiedz że jestem uparty i raczej nie odpuszczam :p Te posty nie dotyczące mbtm powinny być albo przeniesione gdzieś np do kosza albo skasowane bo zaśmiecają :> chyba że masz zamiar kontynuować to co zacząłeś z tym że ja nie widzę w tym końca :P
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-04-17, 16:13

Ludzie z YT to wyrocznia - błagam... Poza tym żeby zdobyć fanów nie trzeba mieć niczego, nawet Maja Sablewska ma fanów, Agnieszka Orzechowska, czy Zula. Uwierz, nie trzeba mieć niczego. A Doda ma bardzo fajny stosunek do fanów, toteż ma ich dużo - tego nie neguję. Ale błagam, nie rób z niej artystki bóg wie jakiej... Nie napisałem, że śpiewa źle tylko poprawnie, nienadzwyczajnie - te osoby napisały to samo - że technicznie dobrze, ale niczego w tym głosie wspaniałego nie ma.

To, że Eska i Viva to największe plebiscyty muzyczne nie dowodzi tego, że jest ona najlepszą artystką. Te konkursy to konkursy medialne, na osobowość, show, nie liczy się w nich tak naprawdę co potrafisz - na tej samej zasadzie działa You can dance, gdyby szukali najlepszego tancerza, wybraliby go bez całej, śmiesznej oprawki. W telewizji, mediach chodzi o pokazówki, pamiętaj.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 16:26

A co do programów muzycznych właśnie zauważyłem wpis na fejsie u Tomka Luberta
Obrazek
No właśnie to się tyczy też olivki :> ^ ^

A co twojego posta... Nie ludzie z YT to wyrocznia ... ale ludzie znający się na śpiewaniu i przede wszystkim znający biografie i dyskografię Doroty od początku jej kariery po nadchodzą płytę i potrafią ją docenić . A nie ludzie zawistni którzy nie mogą znieść że mamy taką gwiazdę w Polsce.
Żeby mieć fanów wiele nie trzeba racja np: Jola (kobyła) Rutowicz... ale na ilość fanów i ich zaangażowanie wpływa więcej czynników a różnica w ich ilości jest miażdżąca.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2011-04-17, 16:43

Ludzie przestańcie się kłócić o Dodę... to nie jest temat o niej.
Na zakończenie tej sprawy (nie czytałem do końca waszej kłótni więc nie wiem czy to co napisze już padło czy nie):
-Doda to jest typowo komercyjna gwiazdka i nic tego już nie zmieni... nawet jej "zaangażowanie w transplantologię"
-Olivia to artystka, która nie potrzebuje wielkiego halo wokół własnej osoby by zdobyć fanów.
Obrazek

admin
Administrator
Administrator

Postautor: admin » 2011-04-17, 17:16

O to mi chodziło. By nie dmuchać Dodzie agendy (jaka jest polska kolokacja?) wielkiej artystki muzycznej, bo jest najzwyczajniej w świecie gwiazda/celebrytką/skandalistką.

Co do Tomka Luberta: on ma rację! Własnie - przeboje, które ON jej napisał, nie Doda sobie. Równie dobrze śpiewać by je mogła bele jaka osoba. Te gwiazdy wokalne z pewnością nie zrobią kariery - to prawda, te całe X Factory to żal.pl. Ale Olivia ma SWOJĄ TWÓRCZOŚĆ. Nie jest jedynie wokalistką, ona ma cały program, styl, twórczość, muzykę, jest od A do Z jakas! Jest po prostu artystką.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 18:26

admin pisze:Co do Tomka Luberta: on ma rację! Własnie - przeboje, które ON jej napisał, nie Doda sobie. Równie dobrze śpiewać by je mogła bele jaka osoba.

Pierwsza płyta Virgin - wielki przebój "Mam tylko Ciebie" - słowa Doda
Płyta Bimbo - Prawie wszystkie piosenki - słowa Doda - w tym "Nie zawiedź mnie" , "Teraz To Wiem" czy np: "Kolejny Raz"
Płyta Ficca - Wszystkie teksty - Doda w tym "2 bajki" "Znak Pokoju"
Płyta Diamond Bitch - 11 piosenek - Słowa Doda w tym "Katharsis" "Dziękuję" "Rany" "Ostatni Raz Ci Zaśpiewam"
Tylko w jej wykonaniu te piosenki maja sens... Nic kompletnie o niej nie wiesz a próbujesz udawać że wiesz wszystko i jeszcze bardziej się pogrążasz , skończ.
Obrazek

Awatar użytkownika
Someone.
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: Someone. » 2011-04-17, 18:48

http://www.youtube.com/watch?v=O0NLvLOGAsM Hahahaha gdzie tutaj są niby te możliwości wokalne?
Porównaj sobie to z tym http://www.youtube.com/watch?v=iR6W1pKnQhk . Nie sorry jak w ogóle ją można porównywać z Dodą.To jest śmieszne.
Ostatnio zmieniony 2011-04-17, 18:53 przez Someone., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-04-17, 18:55

Po prostu wziąłem pierwszy lepszy filmik gdzie wyciąga przy "Katharsis" sam bym wymontował lepiej ten filmik i powycinał trochę inne występy , jak nadejdzie moment nowych występów z nowymi piosenkami z nowej płyty to zobaczycie dopiero :P

Naar mówiłem adminowi żeby pousuwał te posty lub przeniósł do kosza , bo jak sam zaczął to sam powinien posprzątać ale jakoś chyba mu to odpowiada ;p
Obrazek

Wróć do „Kultura”