Asian music

Ogólna dyskusja poświęcona wszystkim rodzajom muzyki.
ARMOgirl
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Asian music

Postautor: ARMOgirl » 2008-10-05, 19:01

Czy kto z Was zetknął się kiedyś z muzyką z Dalekiego Wschodu?

Ja słucham muzyki koreańskiej,japońskiej,chińskiej,tajwańskiej i trochę też tajskiej^^

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2008-10-05, 19:13

Ja nigdy nie słyszałem.. zadnej piosenki z Azji.. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
UŁAN
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: UŁAN » 2008-10-06, 09:37

Ja tylko I love Beijing słyszłem. Fajne.

max2007
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: max2007 » 2008-10-06, 14:22

Czy kto z Was zetknął się kiedyś z muzyką z Dalekiego Wschodu?

Ja słucham muzyki koreańskiej,japońskiej,chińskiej,tajwańskiej i trochę też tajskiej^^
Słyszałem nie podoba mi się...
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2008-10-06, 20:45

Ja już wole piosenki z Bollywood :D
Obrazek

ARMOgirl
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: ARMOgirl » 2008-10-06, 21:16

Matti92,jednak kiedy wszedłełeś na mój Last,okazało się,że znasz Bangów(jeśli chodziło ci o Big Bang) :-P

// błąd poprawiony ;-). Seba.
Ostatnio zmieniony 2008-10-06, 21:36 przez ARMOgirl, łącznie zmieniany 1 raz.

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2008-10-07, 20:16

Ja już nie pamietam :P Może...
Obrazek

Awatar użytkownika
Davioz
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Davioz » 2008-11-09, 23:31

Ja czasem posłucham sobie piosenek niekoniecnzie z Dalekiego Wschodu, bo z Uzbekistanu ;) Shazhzda, Rayhon, Lola itp. ;)
SAKIS =.=

Bubus ^V^
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: Bubus ^V^ » 2008-11-09, 23:33

generlanie nie lubię -D
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2008-11-10, 09:52

Davioz pisze:Ja czasem posłucham sobie piosenek niekoniecnzie z Dalekiego Wschodu, bo z Uzbekistanu ;) Shazhzda, Rayhon, Lola itp. ;)
Ooooooooooooooh^^ Ubekistoyn jak ja kocham ten kraj.. musze poszukac piosnek z Uzbekistonu :P xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Davioz
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Davioz » 2008-11-10, 11:18

bzyku pisze:
Davioz pisze:Ja czasem posłucham sobie piosenek niekoniecnzie z Dalekiego Wschodu, bo z Uzbekistanu ;) Shazhzda, Rayhon, Lola itp. ;)
Ooooooooooooooh^^ Ubekistoyn jak ja kocham ten kraj.. musze poszukac piosnek z Uzbekistonu :P xD

Polecam :P
SAKIS =.=

Avi$

Postautor: Avi$ » 2008-11-10, 11:31

Ja nic nie słucham z Dalekiego Wschodu,no chyba że z Chin zespół J.A.D.E i z Japonii Shanadoo i to wszystko :)

Awatar użytkownika
Darka
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Re: Asian music

Postautor: Darka » 2016-07-26, 00:31

Nie ma to jak odgrzebywać postów sprzed 8 lat :-) .
Jak pewnie już większość osób na forum wie jestem wielką fanką k-popu. Słucham takiej muzyki od 30 grudnia ubiegłego roku i była to miłość od pierwszej piosenki, jednak moje pierwsze spotkanie z koreańskim popem miało miejsce już w 2010 roku za sprawą "Oh!" zespołu Girls' Generation. Bardzo podobało mi się to, że były urocze i zupełnie inne od tego, co oferuje nam zachodnia muzyka popularna, ale moje zainteresowanie skończyło się tylko na tym. W zeszłym roku byłam już znudzona tym, czego słuchałam do tej pory, jednak to czego szukałam znalazłam dopiero w grudniu. Bardzo często wyświetlały mi się na wattpadzie opowiadania z zespołem EXO. Sprawdziłam więc co to jest, ale ponownie spodobała mi się tylko jedna piosenka, którą było "Lightsaber". Jednak już wtedy miałam ochotę bardziej poznawać tą muzykę. Tak się złożyło, że 30 grudnia znalazłam zespół BTS i ich piosenkę "Dope", to był mój początek. Po pierwszym przesłuchaniu uznałam, że jest to całkiem niezła piosenka, ale taniec to jest genialny. Stwierdziłam też, że góra 2 tygodnie i mi przejdzie, jak widać nie przeszło. Poznawałam coraz więcej ich piosenek, oglądałam mnóstwo filmików z nimi, a już po tygodniu nauczyłam się ich rozpoznawać. Potem z biegiem czasu przyszły inne zespoły i o dziwo dwie pierwsze piosenki k-popowe, które mi przypadły do gustu i nie były BTS, były mało znanych artystów. Jedną z nich był "Storm" zespołu M.A.P6, to wciąż jedna z moich ulubionych piosenek. Z biegiem czasu poznawałam coraz to nowych artystów i ten świat niesamowicie mnie wciągnął. W tej chwili 99% muzyki której słucham to k-pop, a Eurowizja jest jedyną rzeczą, która na tym nie ucierpiała. Kocham to ponieważ daje mi wiele radości, dzięki temu znów zaczęłam wierzyć w swoje marzenia, ale przede wszystkim jest to na prawdę świetna muzyka. Mój ulubiony zespół to Big Bang. Jednocześnie uwielbiam ich i nienawidzę (ich najnowszy album miał się ukazać rok temu, a wciąż go nie ma :-( ). Pierwszą ich piosenką którą usłyszałam było "Fantastic Baby", które co ciekawe pierwszy raz usłyszałam na tym forum, kiedy przeglądałam piosenki w KP z edycji azjatyckiej. W taki sposób usłyszałam też pierwszy raz "Wolf" od EXO i "Rocking" od Teen Top (kiedy ją pierwszy raz usłyszałam to przez dwie godziny non stop słuchałam, ale ogólnie nie jest to jeden z moich ulubionych zespołów). Wracając jednak do Big Bang to na początku mi się kompletnie nie spodobali, wydało mi się to zbyt dziwne. Moje zdanie się zmieniło jednak, kiedy zobaczyłam T.O.P i usłyszałam jego głos. Jest to mój ub (ulubiona osoba w całym k-popie). Inne zespoły, które lubię to: Seventeen, BTS, SHINee, Got7, Monsta X, VIXX, KNK, Block B, CNBLUE, Day6 i ostatnio też FTISLAND (choć to bardziej k-rock, niż k-pop). Wszystkie to boysbandy, ale mam też ulubiony zespół damski, którym jest Mamamoo, ale lubię też Twice, Oh My Girl i Red Velvet. Natomiast moi ulubiony soliści to Lee Hi i Eric Nam. K-pop to muzyka, która cały czas się zmienia i niestety jest coraz bardziej amerykańska, jednak i tak zachowuje swoją oryginalność. Co roku powstaje mnóstwo nowych zespołów ( moje ulubione z tego roku to KNK i Vromance), a te które już istnieją mają nowe piosenki. W Polsce jest około 10 000 fanów tego gatunku (tyle osób liczy najliczniejsza grupa na facebooku), jedną z nich jestem ja. Myślę, że angażowanie się w taki sposób jak ja nie jest dobre, ale to i tak jest świetna muzyka, dająca wiele radości, choć mająca wiele wad.
Przepraszam, że tak się rozpisałam, sama nie wiem po co to piszę, ale stwierdziłam, że czemu nie :).

Wróć do „Muzyka”