Lady Gaga

Ogólna dyskusja poświęcona wszystkim rodzajom muzyki.
Precious
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Re: Lady Gaga

Postautor: Precious » 2011-06-14, 10:37

Postanowiłem i ja wypowiedzieć się na temat Gagi.

Nie rozumiem waszego zniechęcenia do jej najnowszej płyty. Według mnie jest jeszcze lepsza niż poprzednia. Zawiera kawałki w różnej stylistyce - i chwała jej za to. Moje ulubione kawałki z "Born this way" to właśnie tytułowy singiel, a także "The Edge of glory" oraz "Bloody Marry". Te 3 kawałki przypadły mi od razu do gustu. Szczególnie ten ostatni. Jest na prawdę inny, ciekawy i tajemniczy zarazem. Z całej płyty nie podoba mi się jedynie "Judas", gdyż jest wtórny i Gaga się nie popisała pisząc ten kawałek. Słychać w nim zapożyczenia z "Poker face" oraz "Bad romance". Jednak Gaga nie pobije swojego największego jak do tej pory hitu - "Bad romance". To było coś czego żaden artysta wg mnie nie pobije. Ogólnie cała twórczość Gagi nie jest powieleniem tego, co już było. Jest czymś świeżym. Czymś czego chce się słuchać całymi dniami.

Ponadto widzę, ze powyżej ktoś mnie zacytował, więc odpowiem. Geniusz Gagi kryje się w tym, że w prostych tekstach, bardzo infantylnych, kryje się pewna myśl przewodnia, którą trzeba umieć wyciągnąć (tutaj mówię o płycie "Born this way", bo "The Fame" oraz "The Fame Monsters" była tekstowo uboga, ale przyciągała). Szczególnie zwracając uwagę na tytułowy singiel. Może i Gaga śpiewa, że mama za młodu malowała ją szminką, aby poczuła się kobieco. Ale w warstwie tych dosłownych fragmentów kryje się też bardzo ważna sentencja, że wszyscy rodzimy się gwiazdami, tylko musimy się nauczyć nimi być. I teraz zwracając uwagę na ten fragment chociażby o szmince widzimy, ze to jest jeden z zabiegów, aby ludzie nas zaczęli dostrzegać. Gaga w swojej prostocie jest naprawdę świetna. Potrafi przenieść to, co wydaje nam się banalne na płaszczyznę przenośni, ukazując w tym głębszy sens. Mówisz, że muzyka Gagi jest nieambitna. Ale co rozumiesz przez to pojęcie? Bo chyba nie znasz większości jej twórczości (bo całej to i ja nie mogę poznać, bo tych kawałków jest za dużo już teraz, a co będzie za kilka lat). Zwróć uwagę chociaż na utwór "Speechless", o którym mało kto słyszał, a jest genialny! Świetny utwór o zawiedzionej miłości. Albo chociażby "Bloody Marry", którą trudno przyporządkować do tematyki. Niesie również za sobą wiele świetnych przenośni. Jedno jest pewne, utwór śpiewany jest z wielkim żalem do kogoś ukochanego. A to słychać w jej głosie. Gaga w dodatku żyje wyłącznie swoją muzyką, której poświęca się całkowicie. I myślę, że tacy powinni być artyści - poświęcający większość czasu temu, czym się zajmują.

Olivka za to jest osobowością, której nie trzeba opisywać. Jej świat jest bardziej zwariowany niiż Gagi, tworzy świetną muzyką, z którą identyfikuje się wiele osób. Niestety nie wiemy co kieruje nią, ze tworzy tak, a nie inaczej. W przypadku Gagi słyszymy to doskonale. No i na pewno nie jest tak, ze artysta tworzy w studiu. Proces tworzenia utworów jest bardzo żmudny, a takie szybkie tworzenie skutkuje następnie słabej jakości utworami (czyli tak, jak słyszymy to co roku 14 lutego o 20:20 w TVP1).

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2011-06-19, 21:07

Hmm... przesłuchałem niedawno całą najnowszą płytę Gagi i jestem bardzo rozczarowany. Sądziłem, że taka "artystka" jak ona zdoła przebić swój poprzedni album a tu zonk... klapa.
Każdy kawałek przesłuchałem minimum 2 razy by się upewnić w swojej ocenie i tak
Świetne, wręcz genialne piosenki: "You and I"
Dobre piosenki: "Born This Way", "Judas", "Hair"
Średnie piosenki: "The Queen"
Beznadziejne piosenki: reszta

Także jak widać, płyta specjalnie nie przypadła do mojego gustu. No ale jak nie ta to może kolejna :P
Obrazek

Precious
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Precious » 2011-06-20, 11:08

Bo jednak ta płyta jest nawet stylistycznie inna od "The Fame" oraz "The Fame Monster". Nie mamy tutaj zwykłego popu, a jednak wpływy rockowe i soulowe. Do tego zapożyczenia z lat 80' i 90' XX wieku. Nie każdemu przypadnie do gustu. To jest fakt. Więcej wymaga od słuchacza od swojej poprzedniczki.

Może ja też rozpiszę swoje ulubione utwory z tej płyty (mówię o wersji podstawowej, zawierającej 14. utworów).
Genialne utwory: "The edge of glory" "U&I" "Bloody Marry" "Hair"
Lubię bardzo: "Born this way" "Higway Unicorn" "Electric Chapel"
Lubię: "Bad kids" "Marry the night"
Nie lubię w ogóle "Judas" (zbyt wtórny wg mnie) "Goverment hooker" "Americano" "Schiße" "Heavy Mental Lover"

To taka moja klasyfikacja :]

Awatar użytkownika
Bartek
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek » 2011-06-20, 12:03

A mi się Nowa płyta Gagi podoba a najbardziej Judas" "Goverment hooker" "Americano" "Schiße "Born this way" "Marry the night" :)

Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: FSN » 2011-06-26, 17:49

Nowa płyta Lady Gagi jest o wiele bardziej osobista, Naar jeśli dla ciebie Bloody Mary jest słabe to nie wiem. Wraca do lat 80 i 90 z dodatkiem nowoczesnej świeżości. Znowu trafiła w dziesiątkę, piosenki czołowych wokalistek pop zaczynają zlewać się w jedną papkę. Ona pokazała charakter i twórczość. Myślę, że pierwszy album celowo był bardziej przystępny dla mas, teraz gdy zdobyła już uznanie może pokazać światu swoje prawdziwe wnętrze. I zdecydowanie w takim wydaniu mi się podoba :)

Na 6 Hair, Heavy Metal Lover, U&I, The Edge of Glory, Born This Way, Bloody Mary
Na 5 Marry The Night, Highway Unicorn, Bad Kids
Na 4 Judas, Goverment Hooker, Schiße, Electric Chapel, The Queen
Na 3 Americano

http://www.youtube.com/watch?v=J6uAs1ft_30

Ten występ mnie zmiażdżył. Wokalnie i scenicznie Kasia Perry, czy Britney są przy Gadze jedynie półtalentami (jednak nic do nich nie mam).
Ostatnio zmieniony 2011-07-06, 00:15 przez FSN, łącznie zmieniany 1 raz.

Precious
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Precious » 2011-06-29, 09:53

Zgadzam się w pełni z FSN. jej płyta jest bardziej osobista aniżeli "The Fame" i "The Fame Monisters". I trzeba przyznać, ze mało która gwiazda światowa może pochwalić się tak dobrym wokalem. A na pewno już nie Britney czy Madonna, których umiejętności są naprawdę znikome. A Gaga odkąd pamiętam zawsze śpiewa live - nawet przy skomplikowanej choreografii.

No i FSN muszę Ci znów rację przyznać. Dopiero pierwszy raz obejrzałem ten występ. Jest naprawdę poruszający i genialny. I nie powinienem się przyznawać, ale fragment z "The Egde of Glory" odrobinę mnie wzruszył (chodzi mi głównie o pierwsze minuty). Perfekcyjny i do końca przemyślany występ.

A wokal Katy akurat jest bardzo dobry :D Bardziej martwiłbym się jakby live miała zaśpiewać Britney. Nie wiem czy ktoś by to wytrzymał.

Awatar użytkownika
kiper
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: kiper » 2011-06-29, 23:23

Precious
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Precious » 2011-06-30, 10:01

Ok. Może faktycznie tu nie za ciekawie wyszło :D Słyszałem jej inne nagrania i był dobry, a nawet bardzo dobry :] Wszystko zależy od wielu czynników :) Później na spokojnie obejrzę i przesłucham sobie jeszcze raz ten występ. Oglądałem jej nagrania z koncertów nie z telewizyjnych show czy coś takiego. Może świadomość zbyt dużej widowni na nią tak wpływa :D

Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: FSN » 2011-08-22, 13:40

http://www.youtube.com/watch?v=X9YMU0We ... ideo_title

Teledysk trochę wydziwiony, ale i tak świetny :) pięknie wygląda w jasnych włosach przy fortepianie. No i piosenka genialna!

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2011-08-27, 16:30

FSN pisze:http://www.youtube.com/watch?v=X9YMU0WeBwU&feature=channel_video_title

Teledysk trochę wydziwiony, ale i tak świetny :) pięknie wygląda w jasnych włosach przy fortepianie. No i piosenka genialna!

O tak. Piosenka jest genialna.. co więcej jest najlepsza z całej płyty :D
A co do teledysku... Po raczej spokojnym teledysku do "edge of glory" przyszedł czas na coś bardziej zaskakującego i w stylu wcześniejszych teledysków.
Co do jej wyglądu w scenie przy fortepianie to się zgodzę w 200%. W tym fragmencie teledysku jest ubrana, a nie przebrana przez co możemy zobaczyć ją taką jaka na prawdę jest :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilk
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Wilk » 2011-12-02, 14:02

http://www.youtube.com/watch?v=Emrc5M_I34c Marry The Night acoustic - magia <3
http://www.youtube.com/watch?v=cggNqDAtJYU teledysk
Jak dla mnie to jest genialna piosenka ^ ^ "Yoü And I" nie przypadło mi do gustu.
Obrazek

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2011-12-04, 17:54

Powiem szczerze "Marry the night" jest najlepszą jej piosenką a teledysk z intro trwa 13 minut :/ zdecydowanie za długo :<
Obrazek

BUKA
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: BUKA » 2011-12-04, 19:09

Dziwnie bywa z tą Gagą... Tytułowa piosenka "Born This Way" jest świetna, ale "The Edge of Glory" już beznadziejna. Gdyby jako zupełnie nieznana wokalistka wystąpiła z czymś takim na ESC, to pewnie nie weszłaby do finału. :-P

Awatar użytkownika
FSN
Przyjaciel
Przyjaciel

Postautor: FSN » 2012-01-12, 20:56

The Edge of Glory to jej jedna z najlepszych piosenek, wcale nie miała być singlem ale opinia krytyków i publiki sprawiłaze Gaga ją wydała.
Wiesz co normy ESC są nieco koślawe i w sumie też myślę że by nie weszła bo tandeta zawsze przewchodzi a dobre piosenki zostają.

Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: xhonek » 2012-01-12, 22:30

Ja również na Gagą przepadam :D Będąc przy Edge Of Glory, to przypomniał mi się pewien cover owego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=frUEyPtYH7c Nie jest może jakiś super dopracowany technicznie, ale VP ma kawałek głosu :D Poza tym jest bardziej przerobiony na balladę, więc może też dlatego zyskuje w mych oczach :D
...Death is the winner in any war
Nothing noble in dying for your religion
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Wróć do „Muzyka”