Nightwish

Ogólna dyskusja poświęcona wszystkim rodzajom muzyki.
Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Nightwish

Postautor: xhonek » 2011-12-21, 22:49

Tak, tu też postanowiłem szerzyć tą niejako religię :D Ktoś zna kojarzy (na pewno się wam o uszy coś obiło, o na przykład to). Jeśli nie, to coś przytoczę - Nightwish to typowy power metal symfoniczny band z Finlandii - założony w 1996 roku. Na koncie mają 7 albumów (Imaginaerum wyszło kilka tygodni temu :D) i osiągają duże sukcesy na scenie międzynarodowej. Jako ciekawostkę dodam, że w 2000 roku startowali w preselekcjach do Eurowizji. Zajęli 3 miejsce, mimo, że w głosowaniu widzów zdobyli ogromną przewagę. to jest nagranie z tamtej preselekcji.
...Death is the winner in any war
Nothing noble in dying for your religion
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Awatar użytkownika
Crazy_Boy_1993
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Re: Nightwish

Postautor: Crazy_Boy_1993 » 2011-12-22, 19:33

xhonek pisze:Jako ciekawostkę dodam, że w 2000 roku startowali w preselekcjach do Eurowizji. Zajęli 3 miejsce, mimo, że w głosowaniu widzów zdobyli ogromną przewagę. to jest nagranie z tamtej preselekcji.

Ooo, tego to nie wiedziałem. Hmm, nie jestem wielkim Fanem Nightwish, natomiast szanuję Tarję :P Niewiele ich utworów zapewne znam, ale "Bye Bye Beautiful" bardzo lubię.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Seba
Administrator
Administrator

Postautor: Seba » 2011-12-22, 19:46

xhonek pisze:Jako ciekawostkę dodam, że w 2000 roku startowali w preselekcjach do Eurowizji. Zajęli 3 miejsce, mimo, że w głosowaniu widzów zdobyli ogromną przewagę. to jest nagranie z tamtej preselekcji.

Od siebie powiem, że zdecydowanie bardziej wolę cięższą wersję tej piosenki - 100x lepsza. ;-)

Mi Nightiwsh z Anette jakoś nie podchodzi, niestety. Piosenki mają fajne, ale jej głos mi nie odpowiada. Jak większości. Nie mam nic do niej, śpiewa dobrze, ale to nie to samo co Tarja ;-)
TOP'16: Obrazek :norway: :ukraine: :bulgaria: :latvia:

Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: xhonek » 2011-12-23, 11:49

No cóż każdy ma swoje zdanie na ten temat :D Ja tam lubię je obie - każda ma to coś :D Anette śpiewająca na Oceanborn? Nie. Natomiast Tarja i Imaginaerum? Tym bardziej nie.

Seba pisze:Od siebie powiem, że zdecydowanie bardziej wolę cięższą wersję tej piosenki - 100x lepsza. ;-)

O tak, z tym się zgodzę :D
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Bzyku
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: Bzyku » 2011-12-26, 21:23

Ta Pani Tarja bardzo fajna babka z niej, ale za bardzo nie przepradam za Nightwish :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2011-12-28, 14:16

Trudno mi jest porównać Nightwisha za czasów Tarji i Nightwisha za czasów Anette bo one mają dwa zupełnie różne wokale i obie odsłony zespołu mają swoje + i -. Jak to powiedział mój znajomy: Tarja jest jak czołg, a Anette jak myśliwiec i całkowicie się z tym zgadzam.
Wcześniej uwielbiałem tylko Nightwisha z Tarją bo płyta "DPP" jakoś mi nie podeszła. Teraz przy nowym krążki bardziej się na nich otworzyłem bo poczułem znów coś (głównie w muzyce i za sprawą dużej ilości Marco) ze starego Nightwisha.
Obrazek

Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: xhonek » 2012-01-01, 17:21

Och, widzę, że jesteś wielkim fanem WT :D Nie powiem, też bardzo przepadam :D
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Awatar użytkownika
Naar
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny
Kontaktowanie:

Postautor: Naar » 2012-01-03, 15:50

Ano jestem :)

Ale by nie robić offtopu to taka mała nowinka, a raczej plotka. Swego czasu dowiedziałem się, że kolejnym singlem z "Imaginaerum" ma być "The Crow, the Owl and the Dove". Ile w tym prawdy? nie wiem... bo teraz szukając jakiegokolwiek info to nic nie znajduję.
Obrazek

Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: xhonek » 2012-01-05, 15:18

Na forum OceanSouls też wcześniej była taka plotka puszczona, ale nie sądzę, że to prawda. Jedynie jest to prawdopodobne, gdyż to taki singlowaty utwór. Jako kandydat na singla nadaje się też I Want My Tears Back. A co będzie - okaże się w przyszłości :D
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Awatar użytkownika
hawk21cmb
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Postautor: hawk21cmb » 2012-01-05, 18:56

Ooo, tak długo wisi ten temat, a ja nawet nie zdążyłem się wypowiedzieć :D. Nightwish ubóstwiam, zdecydowany TOP. Od przeboju Sleeping Sun zaczęła się moja przygoda z tym zespołem. Jednak prawdziwy przełom nastąpił gdy poznałem Crimson Tide Deep Blue Sea (jako fan muzyki instrumentalno-filmowej). Teraz znam praktycznie każdy kawałek, ale nie będę wypisywał swoich ulubionych, bo mi braknie czasu i atłasu. Jednak podobnie jak Wy nie potrafię powiedzieć, który Nightwish lepszy, oba mają zalety, ale (chyba) jednak skład z Tarją jest dla mnie tym oryginalniejszym i niepowtarzalnym.
Obrazek

Awatar użytkownika
xhonek
Poczatkujacy
Poczatkujacy
Kontaktowanie:

Postautor: xhonek » 2012-01-06, 14:06

hawk21cmb, miło mi Cię poznać :D Ostatnimi czasy jakoś bardziej mi Anette podchodzi - Tarja natomiast przeżywa u mnie renesans z jej solową karierą. W kółko słucham tylko jej :D
For your country
For ideology, for faith
For another man, yes...

Awatar użytkownika
Stormy
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Stormy » 2012-09-04, 20:03

Również jestem fanką Nightwisha i ciężko mi powiedzieć, którą piosenkę lubię najbardziej. Z wokalistek wolę Anete, może dlatego że zespół poznałam jak to ona była już wokalistką zespołu.

Awatar użytkownika
syguu
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: syguu » 2015-10-29, 23:44

Dla mnie Nightwish istniał tylko z Tarją. To są moje ulubione piosenki tego zespołu:

-Over The Hills And Far Away
-Nemo
-I Wish I Had An Angel
-Sleeping Sun
-Kuolema Tekee Taiteilijan
-Wishmaster
2016: :austria: :czech: :macedonia: :russia: :ukraine:
2015: :slovenia: :czech: :russia: :greece: :estonia:
2014: :slovenia: :ukraine: :netherlands: :hungary: :spain:

Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2016-07-12, 21:49

Zespół, który dwa razy reprezentował mnie w KPESC, nie może być mi obojętny :D Ciekawy image i oczywiście bardzo dobra twórczość. Gdybym miał wymienić kilka ulubionych piosenek to przede wszystkim te, które walczyły pod moim nickiem w forumowym konkursie - "10th Man Down" (cudo!) oraz "Escapist" :)
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Wróć do „Muzyka”