System reklamy Test

Temat Rzeka

Tematy, nie pasujące tematyką do reszty działów.
Walhalla
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Temat Rzeka

Postautor: Walhalla » 2016-12-13, 00:33

Nie wiem jak wy, ale ja od poltora tygodnia nie moge wejsc na strone glowna forum, przez co mam bardzo utrudniona mozliwosc poruszania sie. Nie wiem jak to bedzie dalej, bo nic sie nie zmienia i jedni mowia ze tez maja taki problem, ale jednak forum tetni zyciem. Czyli to chyba tylko u mnie ciagle to trwa ;(

Dlatego swoje wszelkie ostatnie Eurowizyjne mysli przeleje teraz tutaj. Tak mi poprostu latwiej. Po pierwsze ciekawi mnie tegoroczne Eesti Laul. A szczegolnie Elina Born i Leena Kuurma. Duet Stiga i Eliny urusl w moich ocxach dopiero po Ich Eurowizji i byloby fajnie jakby dziewczyna znowu reprezentowala Estonia. A Lena jest byla czlo kinia bylego zespolu, ktory barczo libialam jako nastolatka. Takze tez ciekawie. Oczywiscie Melodyfestivalen tez ma kilku powracajacych artsytow. W tym Loreen! Ale kurdo chocby wystawili jakies cudenko, to czy chcemy Eurowizji w Szwecji po raz 3 w tej dekadzie i po raz 4 w tym kmlodym jeszcze wieku? Ja juz sie ta Szwecja szczerze mowiac troche znudzilam. No ale co zrobic?

Ostatnio wrocilam tez troche do eurowizyjnej przeszlosci. Pamietam ze pierwszy raz kiedy o niej uslyszalam to byl rok 2003, kiedy rrezwntowalo nas Ich troje. Dzis juz nikt sie do tego nie przyznaje, ale kiedys co drugi pokak byl fanem tego zespolu. I ja tez. Tata kupil mi ich plyte na placu i wlaczalam ja zawsze kiedy przychodzula do mnie kolerzanka bawic sie lalkami. Mialysmy wtedy po 12 lat. Zastanawialam sie tylko w jakich okolicznosciach uslyszalam o tej Eurowizji. Pamietalam tylko ze telewizja pokazywala czesto Ich Troje w telewizji jak sie promuja. Ale wyobrazcie sobie ostatnio natrafilam na youtubie na pierwszypolski prawdziwy reality show ''Jestem jaki jestem". Czyli podgladamy Wisniewskiego i Mandaryne w ich willi z basenem. Zaczelam to ogladac tak z ciekawosci, zeby przypomniec sobie tamte czasy. Ja takich programow normalnie nie ogladam i smiac mi sie chce jak sobie przyppminam jaki to byl przeboj. Pamietam ze marzylam zeby sie okazalo ze naleze w jakis sposob do rodziny Michala, tak jak dzieci jego brata ;p Ale pisze o tym wszystkim, poniewaz przynajmniej w pierwszyxh odcinkach jest tam bardzo o Eurowizji... Na poczatek taka ciekawostka, ze szczesci u Wisniewskiego, szukajacego mlodych talentow, szukal sam Ivan Komarenko! Czego zupelnie nie pamietalam. Ale chyba mu nie poszlo, bo nie przeszedl dalej. Ale tak jak Michal sam powiedzialm ostatni moga byc pierwszymi, a pierwsi ostatnimi to Komarence udalo sie zrobic kariere. Przynajmniej przez jakis czas. Tymczasem Ich Trocje przygotowywalo sie do Eurowizji i uwaga! Bedac juz oficjalnym reprezentantem Polski pojechlai na eliminacje do Niemiec! Jak to wogle mozliwe? Przeciez juz wtedy obowiazywala zasada, ze nie mozna reprezentowac 2 krajow na raz? Tu Michal przewidzial kolejna rzecz. Chociaz zespol nie wszedl do top 3 wielkiego finalu, po wystepie powiedzial, ze tak na prawde nie miala nadziei na zwyciestwo skoro i tak jest juz reprezentantem Polski. Chodzilo mu jedynie o te top 3 i o promocje zespolu i piosenki u naszych sasiadow. I ze jest pewny 12 punktow od nich w maju. I to sie sprawdzilo. Zreszta osateecznie Niemcy poradzily sobie wtedy slabiej od nas, wiec jednak lepiej by dla nich bylo jak by wybrali Ich Troje XP. No coz zespol byl jaki byl i tworzyl muzyke jaka tworzyl. Ale pod wzgledem promocji to na prawde, rok 2003 byl jednym z najlepszych jak nie najlepszy. Jechac w konkury do innego kraju tylko po to zeby sie pokazac i zlapac sobie za to 12 punktow? Czemu nie xD

Awatar użytkownika
Fenistil
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Re: Temat Rzeka

Postautor: Fenistil » 2016-12-13, 01:05

Wydaje mi się, że problem z forum wciąż jest u wszystkich, ale po prostu większość nauczyła się już trochę z tym żyć, przynajmniej tymczasowo ;). Polecam opcję "Nowe posty" u góry strony, a jeśli chcesz przejść w konkretne miejsce, to "Przejdź do" na samym dole po prawej. Tylko shoutboxa nie ma jak zastąpić :(. No i smutno, że trwa to tak długo :(.

Co do Ich Troje, to ja też wtedy w 2003 po raz pierwszy usłyszałem o Eurowizji. Co prawda ani nie lubiłem za bardzo Ich Troje (w sumie nie ze względu na muzykę, tylko za czerwone włosy Wiśniewskiego - wybaczcie 9 latkowi taką dyskryminację :P), ani ich wielojęzycznej piosenki ("bo co? my swojego języka nie mamy?" - to też 9-letni ja :P), a już na maksa oburzyła mnie wtedy informacja, że w Niemczech też mają startować. No ale po tylu latach z niedowierzaniem wspominam moje ówczesne poglądy na ten temat. Teraz uważam "Keine grenzen" za najlepszy polski utwór na Eurowizji z niesamowitym wykonaniem na żywo, a dorobek Ich Troje bardzo sobie cenię i słucham czasem dla nostalgii :).

Walhalla
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Walhalla » 2016-12-13, 01:15

Dziekuje za odpowiedz:) Jeszcze dotarlam do odcinka gdzie zespol spotyka sie z Ewa Minge i razem omawiaja jak maja wygladac ich eurowizyjne stroje ;p

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2016-12-13, 02:42

Może lekko zejdę z tematu, ale proszę Cię Walhalla. Czytaj swoje posty przed wysłaniem. Pełno jest w Twojej wypowiedzi literówek, błędów ortograficznych i źle się ją przez to czyta :)
Zwycięzcy 2010. 1. :austria: 2014 2. :denmark: 2013 3. :israel: 2018 4. :azerbaijan: 2011 5. :portugal: 2017 6. :sweden: 2015 7. :sweden: 2012 8. :ukraine: 2016 9. :germany: 2010

Walhalla
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Walhalla » 2016-12-13, 03:51

Drogi Liverze. Dziekuje ci za uwage. Juz sama zauwzylam jakims cudem pare bledow, ale nie chcialo mi sie ich juz szczerze mowiac poprawiac. Wiem ze ortografia ma w naszym swiecie duze znaczenie, ale czy to na prawde jest powod, by poswiecac swoj czas i energie w palcach, aby stworzyc komentarz, ktorego jedynym tematem sa moje bledy? Zmierzam do tego ze ok zwrociles mi uwage, ale dlaczego poza tym nie zrobiles nic w temacie posta? To juz nie jest zbyt uprzejme z twojej strony. Bo jesli jego tresc cie nie zainteresowala to po co wogle przejmujesz sie tym jak to odbiora inni czytelnicy? Zeby nie bylo. Czepiam sie nie tego ze zwrociles mi uwage, ale ze poza tym nie odniosles sie do tematu.

Swoja droga nie rozumiem dlaczego ludzie tak ta ortografia sie przejmuja. Tzn no wiem wiekszosc z was to wzrokowcy. Lubicie show na scenie, a ortografia kole was w oczy i ok. Tak juz zostalo przyjete ze wykrztalceni madrzy ludzie bledow nie robia, a dzieci i debile tak. I jak ktos je robi, to albo jest ktoryms z powyzszych, albo trzeba go sprowadzic na dobra droge, zeby go do tak owych nie porownywano. No i poza wszystkim zeby przyjemniej czytalo sie tekst. Bo wygoda dla oczu najwazniejsza! A co to jest ortografia? To zbior zasad wedlug ktorych zapisywany jest dany jezyk. Ale jezyk ewoluowal. I choc byc moze kiedys "h" i "ch" roznilo sie miedzy soba takze w wymowie. Tak jak "ż" i "rz" itd. Teraz jednak tak nie jest, mówimy ż/rzeka niezależnie od tego jak ją napiszemy, a cala ta ortografia staje sie niepotrzebnym utrudnieniem i kolejnym nie obiektywnym powode na ocene innych. A ludzie pozostaja dwulicowi - najpierw narzekaja ze musza sie jej uczyc, a potem zwracaja uwage innym jakby byli nauczycielami yyw szkole.
Taka moja dywagogia na temat ortografii. Nie kazdy sie z tym ze mna zgodzi bo to tak jakbym was przekonywala, ze burza to fajna pogoda na spacer. To juz jest z nami od wielu pokolen i tyle. Nawet w dobie komputerow i smartfonow znaczenie ortografii nie zmalalo. Piszecie sms bez polskich liter, ale "bug" czy "bog" to juz olbrzymia roznica.

Inna sprawa literowki, tutaj w pelni rozumiem, ale kurde palce mi sie placza na tej klawiaturze :p

Wróć do „Off topic”