POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
Fantikfan
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Postautor: Fantikfan » 2018-01-10, 22:35

Furcioch pisze:
kotysomspoko69 pisze:Przed chwila oglądałem wywiad z godlewskimi i esmeralda stwierdziła za chce brać udział w eurowizji :o

Miejmy nadzieję, że w tym roku naszym jury będzie kierował poziom muzyczny, a nie robienie sensacji.

Mnie przeraża co innego. Pod artykułami o ewentualnym zgłoszeniu Sławomira widzę tyle przychylnych opinii typu "musi jechać" czy "cała Polska będzie głosować" opatrzone setkami lajków, że poważnie się obawiam, czy ludzie nie polecą za jego popularnością.

Prywatnie nic do niego nie mam - fajnie śpiewa się "miłość w Zakopanym", będąc naprutym na prywatce, ale nie róbmy sobie jaj.

Mnie też to zaczyna martwić. A najczęściej takie komentarze piszą ci, którzy w ogóle nie śledzą Eurowizji tylko przeczytają jakiś artykuł dzień po finale o tym które zajęliśmy miejsce i zawsze setki komentarzy "trzeba było wysłać Zenka". Im to nie robi kto pojedzie, ważne żeby była "beka".

Awatar użytkownika
Darka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Darka » 2018-01-10, 22:35

Wiem, że jestem szybka xD ale właśnie przesłuchałam piosenkę Isabell po raz pierwszy i myślę, że całkiem nieźle poradziłaby sobie w Lizbonie. Może nie jest to nic odkrywczego, ale nie jest to złe i myślę, że miałaby spore szanse na finał

Maciej
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej » 2018-01-10, 22:47

futuro pisze:Coraz bardziej podoba mi się Famous od Elysy.
Niedawno wypuściła acoustic version i odpływam przy tym
https://youtu.be/WP6dYwSwtag

Mi też Elysa wysuwa się na prowadzenie w dotychczasowej stawce, co może być absurdem lekkim :lol: ale śpiewa świetnie, wygląda równie dobrze.

Dorota Osińska chce się z tym zgłosić. Według mnie 'Universal' dużo lepsze było. http://halopolonia.tvp.pl/35547919/dorota-osinska

Nela_30
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nela_30 » 2018-01-10, 22:53

Nie do końca mnie Dorota przekonuje. I mam już dosyć ballad. Czas na coś żywszego z Polski, ale z chęcią posłucham wersji studyjnej piosenki Doroty.

futuro
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: futuro » 2018-01-10, 23:12

Maciej pisze:
futuro pisze:Coraz bardziej podoba mi się Famous od Elysy.
Niedawno wypuściła acoustic version i odpływam przy tym
https://youtu.be/WP6dYwSwtag

Mi też Elysa wysuwa się na prowadzenie w dotychczasowej stawce, co może być absurdem lekkim :lol: ale śpiewa świetnie, wygląda równie dobrze.

Dorota Osińska chce się z tym zgłosić. Według mnie 'Universal' dużo lepsze było. http://halopolonia.tvp.pl/35547919/dorota-osinska

Nie wyobrażam sobie KE bez Elysy. Ona tam musi być i basta.
Z kolei Osińska kolejny raz dostaje ode mnie 2 na szynach. Nie cierpie jej głosu. Europa również jej nie pokocha tak samo jak Rybickiego. Rozumiem że jest jakaś nisza uwielbiająca tego typu śpuewania, ale podbój Polski i Europy to stanowczo za mało.
Szczerze to nie ogarniam też tego hype'u na Otrębuskę. Mega przeciętne są te jej piosenki. Co niektórzy gloryfikują ją jak tylko można, a przecież dla przeciętnego Polaka to jeszcze większy no-name niż Kaśka Moś, którą kojarzą przynajmniej z reklam link4.
1. Gromee - Without you
--------------------------------------
2. Elysa - Famous
3. dalej odchłań

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2018-01-10, 23:20

Maciej pisze:

cudna ballada, chociaż mam już po dziurki w nosie ballad ale ta jest :serce:
no i Dorota ja ją bardzo cenię, głos, osobowość.
Obrazek

kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kreator » 2018-01-10, 23:26

Dorotka super. :-D
Genialny wokal. Zresztą wystarczy zobaczyć komentarze z zagranicy pod jej występnymi z the voice.
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

Awatar użytkownika
justi
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: justi » 2018-01-10, 23:32

Maciej pisze:

Nudy, nudy, nudy... żeby wyjść z tym z półfinału Polonia musiałaby się ostro sprężyć.

futuro
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: futuro » 2018-01-10, 23:40

McYngwie pisze:
Maciej pisze:

Definicja cudnej ballady = https://youtu.be/450p7goxZqg
Ta od Osińskiej jest co najwyżej przeciętna i z taką nudą to wg angielskiego powiedzonka byłaby idealnym przecinkiem typu 'time to tea' lub czas na śi śi. Macie Wy te gusta eurowizyjne <face palm>
1. Gromee - Without you
2. Elysa - Famous
3. dalej odchłań

kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kreator » 2018-01-10, 23:52

futuro pisze:
McYngwie pisze:
Maciej pisze:

Ta od Osińskiej jest co najwyżej przeciętna i z taką nudą to wg angielskiego powiedzonka byłaby idealnym przecinkiem typu 'time to tea' lub czas na śi śi. Macie Wy te gusta eurowizyjne <face palm>

Błagam, porównywanie All of Me do jakiejkolwiek eurowizyjnej piosenki jest po prostu słabe. Tak dobrych kompozycji nie ma na Eurowizji i nie będzie. Kompozytorzy pokroju Tobias'a piszą do najpopularniejszych na świecie, praktycznie co roku sklasyfikowany w pierwszej 10 Billboard. Na Eurowizji zazwyczaj pojawiają się średniej jakości szwedzkie kopie.
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

Awatar użytkownika
Fantikfan
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Fantikfan » 2018-01-11, 05:23

No to mamy już dwa zajęte miejsca w KE przez Isabell i Dorote Osińską, bo nie ma szans na to, żeby komisja je odrzuciła. Los reszty zgłoszonych propozycji jest wciąż niepewny. A żeby było jeszcze lepiej, to nawet nie jest pewne czy większość z nich została tak naprawdę zgłoszona :lol: .

Awatar użytkownika
RafalZiemniak
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: RafalZiemniak » 2018-01-11, 06:16

W tamtym roku TVP Dorotę odrzuciło,a chciała jechać z tą samą piosenką,więc chyba nie ma na to reguły i nie ma znaczenia czy piosenkarka jest lubiana przez TVP czy nie.

futuro
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: futuro » 2018-01-11, 07:59

kreator pisze:
futuro pisze:
McYngwie pisze:

Błagam, porównywanie All of Me do jakiejkolwiek eurowizyjnej piosenki jest po prostu słabe. Tak dobrych kompozycji nie ma na Eurowizji i nie będzie. Kompozytorzy pokroju Tobias'a piszą do najpopularniejszych na świecie, praktycznie co roku sklasyfikowany w pierwszej 10 Billboard. Na Eurowizji zazwyczaj pojawiają się średniej jakości szwedzkie kopie.

Błagam, nie piszcie że takie nudne flaki z olejem są cudne bo jak nazwać kawałki Johna Legenda, Adele i innych. Z takim repertuarem to nigdy nikt nie wyskoczy powyżej przeciętnej. Wczoraj przesłuchałem część białoruskich propozycji jak i czeskich i miejsca w finale Osińska nie znalazłaby tam na 100%. Trochę wkurzam się że nasi sięgają po tekściarzy z wysp, Stanów czy z Kanady, a zupełnie tego nie słychać ani nie czuć. Czyżby te sprzedawane im piosenki to były jakieś odrzuty? Po pojmuję tego. Lepiej uśiąść z takim Kindlą i skomponować coś od początku do końca co ma rytm i jakąś charyzmę. Chwalą się tymi zagranicznymi tekściarzami, a efekt przeważnie jest jeden, mizeria.
1. Gromee - Without you
2. Elysa - Famous
3. dalej odchłań

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2018-01-11, 13:15

Fantikfan pisze:
Furcioch pisze:
kotysomspoko69 pisze:Przed chwila oglądałem wywiad z godlewskimi i esmeralda stwierdziła za chce brać udział w eurowizji :o

Miejmy nadzieję, że w tym roku naszym jury będzie kierował poziom muzyczny, a nie robienie sensacji.

Mnie przeraża co innego. Pod artykułami o ewentualnym zgłoszeniu Sławomira widzę tyle przychylnych opinii typu "musi jechać" czy "cała Polska będzie głosować" opatrzone setkami lajków, że poważnie się obawiam, czy ludzie nie polecą za jego popularnością.

Prywatnie nic do niego nie mam - fajnie śpiewa się "miłość w Zakopanym", będąc naprutym na prywatce, ale nie róbmy sobie jaj.

Mnie też to zaczyna martwić. A najczęściej takie komentarze piszą ci, którzy w ogóle nie śledzą Eurowizji tylko przeczytają jakiś artykuł dzień po finale o tym które zajęliśmy miejsce i zawsze setki komentarzy "trzeba było wysłać Zenka". Im to nie robi kto pojedzie, ważne żeby była "beka".

Szczerze powiedziawszy to wolałbym już Sławomira, niż 90% wymienionych piosenek. Mielibyśmy w końcu "odhaczone" wysłanie disco-polo na eurowizji, o przepraszam Sławomir śpiewa rock-polo ;-) .
Co do piosenki Osińskiej, to jej tytuł idealnie pasuje do tego utworu, "stop the show" lepiej bym tego nie nazwał.
Niestety dobra piosenka trochę kosztuje (a pamiętacie ile wyłożyli Rosjanie na zwycięską piosenkę??), dlatego w większości przypadków polskie gwiazdy kupują piosenki od mniej znanych twórców lub takich, którzy lata świetności już mają za sobą.
W każdym razie póki co to nie widzę powodów do narzekań...
Obrazek

Awatar użytkownika
Furcioch
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Furcioch » 2018-01-11, 18:26

futuro pisze:Trochę wkurzam się że nasi sięgają po tekściarzy z wysp, Stanów czy z Kanady, a zupełnie tego nie słychać ani nie czuć. Czyżby te sprzedawane im piosenki to były jakieś odrzuty? Po pojmuję tego. Lepiej uśiąść z takim Kindlą i skomponować coś od początku do końca co ma rytm i jakąś charyzmę. Chwalą się tymi zagranicznymi tekściarzami, a efekt przeważnie jest jeden, mizeria.

Dlatego ja z niecierpliwością czekam na utwór od United States of Emotion, bo mimo iż tekściarz z Kanady, to jednak za muzykę odpowiedzialny M. Kuczewski, który przygotował muzykę dla Carmell i robi KUPĘ dobrej roboty w polskich serialach.
Obrazek

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”