POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Postautor: qweir205 » 2018-01-14, 05:39

Maciej pisze:Preselekcje 3 marca.
Michał Szpak ma koncert 3 marca w Bydgoszczy, więc raczej odpada z potencjalnej stawki.
Nie wiem skąd ty wziąłeś ten 3 marca jak koncert w Bydgoszczy ma 3 lutego. Do tego między 14 lutym a 16 marcem nie ma on koncertów. Nie chcę nic mówić ale...
http://michalszpak.pl/?post_type=audiotheme_gig

slawik1416
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: slawik1416 » 2018-01-14, 10:17

Fantikfan pisze:Jeśli w marcu to bardzo dobrze. Przynajmniej artyści zdążą się przygotować, a my poznamy kandydatów na miesiąc przed KE. Będzie czas na przemyślenie wszystkich za i przeciw. Dla mnie rok temu tydzień nie wystarczył choćby na to, by spokojnie przesłuchać piosenek i dowiedzieć się czegokolwiek o wykonawcach :-)

Na miesiąc przed KE to jest koniec dosłań....to nie znaczy że ekipy nie poznamy parę dni przed KE :D W końcu znamy już TVP. :cry:

Awatar użytkownika
Furcioch
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Furcioch » 2018-01-14, 10:25

slawik1416 pisze:
Fantikfan pisze:Jeśli w marcu to bardzo dobrze. Przynajmniej artyści zdążą się przygotować, a my poznamy kandydatów na miesiąc przed KE. Będzie czas na przemyślenie wszystkich za i przeciw. Dla mnie rok temu tydzień nie wystarczył choćby na to, by spokojnie przesłuchać piosenek i dowiedzieć się czegokolwiek o wykonawcach :-)

Na miesiąc przed KE to jest koniec dosłań....to nie znaczy że ekipy nie poznamy parę dni przed KE :D W końcu znamy już TVP. :cry:

Masz rację
Jestem przekonany, że weryfikacja potrwa im przynajmniej ze 2 tygodnie, a najpewniej ze trzy. Nie obraziłbym się za to, gdyby po zakończeniu zgłoszeń opublikowali kompletną listę zgłoszeń - mielibyśmy spore pole do popisu :) Ale jak znam życie, nic nie opublikują, żeby potem nie było pretensji, że odrzucili coś zajebistego.
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2018-01-14, 10:32

Furcioch pisze:Masz rację
Jestem przekonany, że weryfikacja potrwa im przynajmniej ze 2 tygodnie, a najpewniej ze trzy. Nie obraziłbym się za to, gdyby po zakończeniu zgłoszeń opublikowali kompletną listę zgłoszeń - mielibyśmy spore pole do popisu :) Ale jak znam życie, nic nie opublikują, żeby potem nie było pretensji, że odrzucili coś zajebistego.

Mi też marzy się poznanie listy osób, które zgłosiły się do preselekcji. Ale jak zwykle TVP tego nie zrobi :cry: . Wtedy okazałoby się kto naprawdę wysłał piosenkę, a kto tylko chciał narobić wokół swojej osoby tylko trochę szumu medialnego.
Jeżeli weryfikacja miałaby potrwać 2-3 tygodnie to termin 3 marca jest realny, ale bardziej liczyłbym na termin 10 marca.
Obrazek

slawik1416
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: slawik1416 » 2018-01-14, 10:51

Jeszcze do "Can't stop loving you"....pod pseudonimem EvaEkwa kryję się również uczestniczka the voice ;-) Czyli Ewa Lewandowska.

https://www.youtube.com/watch?v=bZZbP01-ats

Awatar użytkownika
slawek_es
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: slawek_es » 2018-01-14, 11:50

qweir205 pisze:
Michał Szpak ma koncert 3 marca w Bydgoszczy, więc raczej odpada z potencjalnej stawki.
Nie wiem skąd ty wziąłeś ten 3 marca jak koncert w Bydgoszczy ma 3 lutego. Do tego między 14 lutym a 16 marcem nie ma on koncertów. Nie chcę nic mówić ale...

Obstawiam Szpaka jako jurora.

EDIT:

Zagłasza się Vlad Mayak z Kazachstanu.
https://dziennik-eurowizyjny.pl/2018/01 ... jach-2018/
:poland: :poland: :poland: Gromee feat. Lukas Meijer - Without You :poland: :poland: :poland:
Obrazek

Maciej
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej » 2018-01-14, 12:53

qweir205 pisze:

Faktycznie, zmienili datę. Wpierw było 3 marca. Żeby nie było, tu chociażby jest jeszcze stara data: http://adria-art.pl/bilety/?event_id=64119

Awatar użytkownika
marco_polo
Wild Dancer
Wild Dancer
Kontaktowanie:

Postautor: marco_polo » 2018-01-14, 15:17

slawik1416 pisze:

Regulamin KE dokładnie podaje datę ogłoszenia wykonawców, nie pamiętam dokładnie ale coś koło 6.02?
Obrazek

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2018-01-14, 15:31

marco_polo pisze:
slawik1416 pisze:

Regulamin KE dokładnie podaje datę ogłoszenia wykonawców, nie pamiętam dokładnie ale coś koło 6.02?

Zgadza się:
TVP S.A. ogłosi listę utworów zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji z rekomendacji Komisji Konkursowej do dnia 6 lutego 2018r. na stronach internetowych: http://www.tvp.pl
.

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2018-01-14, 15:46

qweir205 pisze:
marco_polo pisze:
slawik1416 pisze:

Zgadza się:
TVP S.A. ogłosi listę utworów zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji z rekomendacji Komisji Konkursowej do dnia 6 lutego 2018r. na stronach internetowych: http://www.tvp.pl
.

Już zapomnieliście jak było rok temu??
Obrazek

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2018-01-14, 15:51

mercator pisze:Już zapomnieliście jak było rok temu??

Tyle, że rok temu przedłużone zostało przyjmowanie zgłoszeń a sami zakwalifikowani zostali podani dosyć szybko. Jeśli TVP się znowu nie uwidzi przedłużenie przyjmowania zgłoszeń to powinni podać do tego 6 lutego.

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2018-01-14, 16:47

Tak poza dyskusją o datach,
może Mikromusic się pokusi o wysłanie kandydatury?
https://www.youtube.com/watch?v=SPLUu_xMBtU
3 minuty, opublikowano tuż na początku września.
Już raz kiedyś próbowali w preselekcjach, w 2009. Może nie zmienili nastawienia do esc.
Co sądzicie? Jak dla mnie super, nie jest to materiał na Lizbonę, ale na pewno KE by nie zubożało gdyby "Synu" się pojawiło.

slawik1416
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: slawik1416 » 2018-01-14, 17:20

Jak kocham MIKROMUSIC...ale to chyba zbyt alternatywne. Inna sprawa że mogłoby się wyróżnić. :-)

futuro
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: futuro » 2018-01-14, 20:11

slawik1416 pisze:Jak kocham MIKROMUSIC...ale to chyba zbyt alternatywne. Inna sprawa że mogłoby się wyróżnić. :-)

Czy Wy przypadkiem nie przesadzacie z Mikromusic? Przecież to jest za bardzo offowe. Z tym kochaniem to jest pewnie tak że kochacie "Takiego chłopaka" i na tym koniec. Kapitalny kawałek z jeszcze lepszym teledyskiem, ale ich pozostałe piosenki to maksymalnie 50% mocy wspomnianego tytułu.
Na ESC potrzebujemy czegoś przy czym można podensić albo mega się wzruszyć, nie ma półśrodków. Poza tym czuję że w tym roku będziemy mieli ciężki półfinał więc All aboard jak brzmi myśl przewodnia tegorocznego konkursu.

Dla tych którzy chcą czegoś innego, nie martwcie się. TVP zapewne zaserwuje Nam i w tym roku Tarakę albo innego Bressę.
1. Gromee - Without you
--------------------------------------
2. Elysa - Famous
--------------------------------------
3. dalej odchłań

Awatar użytkownika
Karina
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Karina » 2018-01-14, 20:52

Fantikfan pisze:
Karina pisze:Póki co typowej eurowizyjnej kompozycji, która ma jakieś szanse na ESC nie ma moim zdaniem, do KE kilka by się znalazło, ale żeby sobie zobaczyć i posłuchać na żywo w TV, czekam na coś z tzw. ''pierdo*nięciem'' Nasłuchałam się już do granic możliwości Otrębuski i Malinsky'ego czas na coś nowego.

To szybko ci przeszło z tym Malinskim :lol: ;-)

Nie przeszło, słucham różnych propozycji i nadal tej lubię słuchać, zawsze na początku tak mam jak coś mi wpadnie w ucho, że kilka razy dziennie słucham, ale tak to czekam na inne kompozycje
Obrazek

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”