POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
Blue98
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Postautor: Blue98 » 2018-03-04, 15:16

Wiwiblogs niech dalej zachwycają się swoją Saarą która jest zwykłym flopem a te występy wczoraj pokazały to bardzo dobrze. XD

Jeżeli chodzi o jury to jestem zaskoczony. Nie będę udawać że głosowanie było ok tylko dlatego że była tam Kasia. Kasia była w Kijowie i myślałem że punkty od kogoś kto był na Eurowizji punkty będą najlepsze. Kasia doceniła Happy Prince za emocje a Urlik za wokal. Czy może Eurowizja to X Factor? Bo gdyby emocje i wokal tylko się liczyły to Kasia byłaby TOP5 w Kijowie. Owszem takie rzeczy też się liczą ale musi się liczyć wszystko. Występ, wokal, charyzma artysty, emocje itd. Zawiodła tym głosowaniem. Cytat Pani Marii Sadowskiej sprzed roku że niektórzy nie zauważyli (tym razem jury) że Eurowizja poszła do przodu bardzo aktualny.
Obrazek

Iker
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Iker » 2018-03-04, 15:20

Wolałbym Ifi jako zwyciężczynie, zwłaszcza po zaskakująco dobrym występie na żywo. Tak czy inaczej jestem z niej dumny bo się ogarnęła i dała piękne wykonanie. Jej piosenka jedyna w swoim rodzaju, najbardziej wyróżniająca się zarówno jeśli chodzi o swoistą odrębność jak i poziom reprezentowany przynajmniej w mojej opinii. Ale przynajmniej jestem szczęśliwy, że Gromee z Lucasem uratowali nas przed klęską w postaci zwycięstwa Moniki tudzież sensacyjnego Happy Prince. Nie pojmuje co w nim widzieli jurorzy, choć przyznam się że wykonanie było dobre Przyznam się, że odczułem małą ulgę po Monice bo nie zaśpiewała aż tak genialnie tej przeciętnej ballady jak się obawiałem. Moje wyrazy uznania dla Maryli, uratowała to. Widać, że trochę zna się na rzeczy i śledzi Eurowizję. Trochę rozczarowały mnie natomiast punkty od Kasi Moś.

Dobrze, że przerywamy trend ballad i wysyłamy przebojowy, szybszy i radosny utwór z współczesnym brzmieniem. Na dodatek Gromee z Lucasem robią wrażenie bardzo sympatycznych ludzi.

Moje schadenfreude: klęska zarozumiałej Isabell. :P
Ostatnio zmieniony 2018-03-04, 22:19 przez Iker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Niż
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Niż » 2018-03-04, 15:43

https://www.youtube.com/watch?v=q6kBT6K692w

Ktoś wie o co chodzi z Anią Dąbrowską? Będzie jako chórek czy jako kto?
Obrazek

Awatar użytkownika
WonderIf
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: WonderIf » 2018-03-04, 15:49

Niż pisze:https://www.youtube.com/watch?v=q6kBT6K692w

Parę stron wcześniej było to dyskutowane. ;)

PS Uwielbiam podpis :-D
Obrazek Obrazek

koksik1000
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: koksik1000 » 2018-03-04, 15:49

Niż pisze:https://www.youtube.com/watch?v=q6kBT6K692w

nie będzie w żadnych chórkach jeżeli już to pojedzie raczej jako dobry duch zespołu ale z drugiej strony skoro Sara z zespołu Łzy mogła być w chórkach na KE to czemu nie Ania w ESC

Ewika
Nowy
Nowy

Postautor: Ewika » 2018-03-04, 16:22

Witam wszystkich. Od poczatku sledze ten temat. Wiele razy mialam napisac swoje zdanie, raz nawet napisalam, co sadze na temat eurowizyjnych propozycji z Polski, ale zanim skonczylam, to mnie wylogowano ;). Ogladam Eurowizje, sledze wywiady, piosenki, wykonawcow, pomimo ze nie naleze do zadnej grupy eurowizyjnych fanow. Wiec uwazam, ze twierdzenie iz przecietny widz (siebie bym tam zaliczyla) niewiele wie o ESC jest krzywdzace z lekka. W 2016 roku glosowalam na Margaret. W 2017 na Kasie Mos, w tym roku moim faworytem byl Gromee, ale nie glosowalam. Mino wszystko ciesze sie, ze wygrali, a przyznam, ze mialam serce w gardle podczas oglaszania wynikow. Oto moje spostrzezenia, co do prezentowanych utwor (pomine glosowanie jury, aczkolwiek brawa dla Maryli i Tabb'a!):
Pablosson: na zywo pozytywne zaskoczenie. Tragedii nie bylo, dal rade live. Niestety, taka piosenka i prezentacja to stanowczo za malo na ESC.
Marta: do mnie od poczatku ten utwor nie przemawial. Piosenka infantylna. Co do samego wykonania live: nie mam nic do zarzucenia. Uwazam jednak, ze Marta nie poradzilaby sobie w Lizbonie (chodzi mi o promocje utworu, zjednanie sobie wiekszej rzeszy fanow). Poza tym za duze widowisko dla niej, a ona zbyt niedoswiadczona.
Maja: rowniez bylam na nie od samego poczatku. Wydaje mi sie, ze juz Flaslight mialo bardziej zapamietywalna melodie. Sam wystep bez polotu, charyzmy, zwyczajnie nudny.
Future Folk: coz, ogien byl. Piosenka zyskala w oficalnej wersji, ale to wciza nie utwor na ESC.
Isabell: tak jak wiekszosc z Was tutaj nie polubilam jej osobowosci. W sumie to dobrze, ze ponownie jury i widzowie utarli jej nosa, za bardzo pewna siebie. Co do wykonania: ponizej oczekiwan. Slabo. Pomimo ze Izka kasowala Wasze ''komentarze z konstuktywa krytyka'' ;) to chyba wziela je obie do serca, bo i sie usmiechnela i nozka tupnela. Nawet jezyka nie wywalala, jak przy poprzednich KE, chociaz mialam wrazenie, ze juz, juz a zobaczylibysmy jej jezor przy prezentacji artystow przez lektora. Na szczescie chyba sie powstrzymala ;). Problem w tym, ze Iza chciala ''za bardzo'' i wyszlo komicznie- te jej miny, machanie rekami...
Gromee i LUKAS: pisze duzymi literami, bo pan Orzech zdawal sie nie zauwazac wokalisty, tak jakby byl tam najmniej istotny. Az mi bylo wstyd za takie zachowanie, a Szwedowi chyba nawet troche przykro. Mialam wrazenie, ze sie biedny wycofywal (no bo skoro go nie wymieniaja z imienia i nazwiska...). Co do wystepu : owszem Lukas byl zestresowany, ale uwazam ze nie bylo zle. Drugi wystep to byl juz ogien.
Happy Prince: a nawet nie wiem do konca, bo dziecko mi goraczkowalo, poszlam do kuchni po leki przeciwgoraczkowe. A skoro nie widzialam, to wyobrazcie sobie moja mine przy podawaniu wynikow...
Saszan: mnie sie ta piosenka wkrecila. I jesli juz ktoras z polskojezycznych mialaby jechac, to wlasnie ta.
Ifi:no faktycznie wystep bezbledny. Ale jak sie juz ''pokochalo'' Grommiego i Lukasa to trudno sie odkochac.
Monika: mnie ta kobieta odrzuca wizualnie. Wydaje sie wrednym charakterkiem. Nie wiem, czemu mam takie mysli, byc moze to tylko takie wrazenie. W kazdym badz razie dobrze, ze nie pojedzie do Lizbony.
Podsumowujac: Polska, chocby wyslala na ESC sama Beyonce z chorkami, w sklad ktorych wchodzilaby Krolowa Elzbieta, to konkursu nie wygra, nie ludzmy sie. Jury nas cos nie lubi, poza tym jednak jakies predyspozycje na glosowanie polityczne sa pomimo wszystko widoczne, wiec jestesmy w dooopie. Takze ja proponuje bez spiny, bez patetycznych ballad, zastanawianiu sie, czy wokal, live jest wystarczajaco dobry. Po prostu wyslijmy cos, przy czym Europa sie pobawi i co moze rozruszyc publicznosc. Just fun. Na nic innego Poska nie moze w tym konkursie liczyc, jak widac. I to wcale nie przez zle dobierane piosenki czy wykonawcow. Jeszcze slow kilka o organizacji: na pewno jedne z lepszych KE, pan Orzech, jak to pan Orzech- najbardziej pamietam rozedrgane rece i zalamujacy sie, niemal placzliwy glos. Trema go jadla. Ale i tak mam wrazenie, ze byl lepszy niz podczas ostatnich preselekcji, gdzie byl wprost niemily i uszczypliwy. Pomimo to ESC juz chyba zawsze kojarzyc mi sie bedzie z glosem tego pana i jego malo obiektywnymi opiniami, jako prowadzacego ;)
A moze teraz napiszecie, jak wyobrazacie sobie prezentacje LMU w Lizbonie? Albo jak byscie chcieli, by utowr byl zaprezentowany? Ja osobiscie stawialabym na fun. Na poczatku, przy wolniejszych partiach oczywiscie jakies spokojne tlo, cos w podobie do tego z KE. Chorki ukryte gdzies w cieniu, potem gdy nastepuje refren ubrania chorkow zaczynaja sie swiecic do rytmu LMU LMU now baby, wiecie o co chodzi, konsola Grommiego rowniez, a potem, gdy nastepuje bit wszyscy zaczynaja sie bawic, zachecac do skania publicznosc. Wlacznie z chorkami. Bardzo podobal mi sie drugi, juz zwycieski wystep naszych reprezentantow. Byl juz taki na luzie i tam wlasnie wszyscy sie bawili i spiewali. Moze cos w ten desen?

revallsay
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: revallsay » 2018-03-04, 16:35

A widzieliście minę Królowej Marylki podczas występu Isabell?
https://youtu.be/zjV14UKUTm8?t=92

Wyraża więcej niż milion słów <3

Wilczek19857
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Wilczek19857 » 2018-03-04, 17:00

futuro pisze:
CzerwonePaznokcie pisze:
futuro pisze:News sprzed chwili

Gromee zabiera do Lizbony Anię Dąbrowską. Od jutra zaczynają pracę nad występem eurowizyjnym.

Żartujesz sobie...

Nie żartuję. Oczywiście Anka zapewne zaśpiewa w chórkach bądź będzie w #teamGromee. Napewno nie zastąpi Lukasa więc luzzz :-)

Ania w chórkach to niezły pomysł, do tego Mahan i mamy super team i finał

Awatar użytkownika
jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2018-03-04, 17:02

UWAGA!

Emocje po Krajowych Eliminacjach już coraz bardziej opadają, dlatego jutro temat zostanie zamknięty. Prosi się, aby opinie, ciekawostki oraz wszelkiego rodzaju domniemania i dyskusje na temat "Light Me Up" oraz piosenek eurowizyjnych z innych krajów przenieść do działu "Europa wybrała!" -> KLIK, gdzie każdy z krajów ma przeznaczony osobny wątek do dyskusji.

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2018-03-04, 17:41

No to ja jeszcze krótko o Krajowych Eliminacjach!

Scena i miejsce: scena bardzo ok. jednak nieco za duża do miejsca tj. TVP Corridor Arena. Nie wiem kto pierwszy wpadł na pomysł organizowania preselekcji w holu tvp, ale nie życzę mu zbyt dobrze. Jak wiadomo akustyka w takim miejscu jest fatalna, uczucie ciasnoty i braku przestrzeni dało się odczuć po drugiej stronie ekranu. Wizualizacje mogły być lepsze, ale wiadomo nie było czasu aby je dopracować, również brak pocztówek, chociaż jakiegoś krótkiego materiału o uczestnikach.. pamiętam jakie przyzwoite pocztówki były w eliminacjach do Eurowizji dziecięcej w 2016 roku - czyli jak się chce to tvp potrafi, ale tu totalna olewka.

Praca kamer: gorzej niż dno, nie wiem kto za tymi kamerami stał, kto był za to odpowiedzialny ale to była totalnie zwalona robota, złotówki bym za taką pracę nie zapłacił (ale wiadomo tv publiczna, pieniądze publiczne to znaczy niczyje, taka mentalność). Nie dopuszczalne jest, abym jako widz w momencie kulminacyjnym piosenki oglądał twarze publiczności czy szanowanego jury, a nie tego co dzieje się na scenie. Zresztą tak wyglądał każdy występ tak jakby ktoś przygotował sobie schemat: wejście, scena, publiczność, scena, chórki, twarze jury, scena i tak cały czas, żadnych ciekawych ujęć, odwalić robotę i do domu.

Uczestnicy: Największe zaskoczenie (chyba jak dla większości) IFI UDE niekwestionowana królowa preselekcji, dla niej porzuciłem zamiar zagłosowania na Urlik (która i tak mnie rozczarowała). Na Gromeego i Lukasa też poleciały smsy i jestem zadowolony, że wygrali chociaż głos Lukasa pozostawia wiele do życzenia, najnormalniej w świecie fałszował, zwłaszcza w niskich partiach chociaż sama piosenka nie wydaje się zbyt skomplikowana do zaśpiewania i tutaj zawierzam Andrzejowi i jego producenckiej ręce, wiem że "przygotuje" Lukasa do Lizbony i w maju wybrzmi dużo lepiej (ba to na pewno nie mogę tutaj pomijać kiepskich warunków jakie tvp przygotowała, które na pewno miały wpływ na efekt końcowy). Wysyłamy do Lizbony, lekki, taneczny i radosny utwór tak naprawdę dla wszystkich grup wiekowych i we wszystkich krajach, bez kontrowersji bez nadęcia i zbytniej powagi. EDM to nie gatunek wymarły ani staroświecki, gdyby tak było Zedd, Avicii, Guetta i wiele innych nie mieliby po kilkadziesiąt milionów wyświetleń na youtube.

Jestem spokojny o Lizbonę, jury punktuje takie piosenki za ich elastyczność, Light Me Up to piosenka zarówno do radia w samochodzie, jaki i do klubu, po dwóch latach smętków Jamali i Salvadora Eurowizja potrzebuje takiego utworu by odetchnąć.

btw, Orzech z każdym rokiem coraz bardziej stremowany. lol

kotysomspoko69
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: kotysomspoko69 » 2018-03-04, 19:00

Taka uwaga, czemu rozdrabniamy się na oddzielne wątki na każde stadium wyboru? Bardzo to głupie i wprowadza zamęt, na zagranicznych forach nie ma takich rzeczy i ogólna dyskusja lepiej się prowadzi...
Krajowe Eliminacje 2018: moje top 3
1. Gromee
2. Monika Urlik
3. Happy Prince

Awatar użytkownika
Fantikfan
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Fantikfan » 2018-03-04, 19:09

Już jest odcinek 20m2 Łukasza z udziałem Gromee'ego https://youtu.be/BJeT1WZ3uzw.
Przemiły facet, godny następca Kaśki :)

kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kreator » 2018-03-04, 19:12

Świat nas nie lubi, jury nas nie lubi, nikt nas nie lubi. Och jacy my jesteśmy poszkodowani. :lol: Najlepsza Polska uczelnia - UJ też jest sklasyfikowana w 5 setce na świecie pewnie dlatego, że też nas nikt nie lubi. :lol:
A może warto byłoby się wziąć do roboty, pokazać Europie może coś bardziej nowatorskiego, a jeżeli nie nowatorskiego to choćby na najwyższym poziomie w swojej kategorii.
Bo nawet nie jest to najwyższy poziom muzyki klubowej - do takiego titanum, czy i know you... brakuje....
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

kanciarz12
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kanciarz12 » 2018-03-04, 20:56

Moje top występów wygląda następująco w porównaniu do topki z dzień przed KE:
10(-6). Isabell - to już lepiej nie kopać leżącego....
9(-1). Pablosson - najgorszy utwór w stawce ale "przyzwoity" występ live dał awans w mojej topce o jedną pozycję.
8(+1). Happy Prince - puściłem dzisiaj sobie jeszcze kilka razy ten występ i dalej nie wiem jakim cudem zajął on pierwsze miejsce gdziekolwiek. Piosenka mi się nie podoba, nie ma tam nic oryginalnego, banalny tekst, jedynie wizualizacje nawet ok ale i tak nie najlepsze.
Jeszcze te słowa Kasi "wzruszyli mnie na próbach i występie" uwielbiam ją ale jeśli następnym razem będzie chciała się wzruszyć to niech puści sobie reklamę Merci. Puściłem sobie po tej piosence kilka piosenek które zaliczyły flop w półfinale rok temu (Finlandię, Gruzję, Łotwę) sorry ale głęboki półfinał by był.
7(-1). Maja Hyży - jedna z trzech radiówek w konkursie ale występ moim zdaniem był jednym z najgorzej dopracowanych.
6(-1). Monika Urlik - rozczarował mnie ten występ miałem trochę jak rok temu z Nizińską myślałem że spadną mi kapcie po tym występie i nie będę mógł się pozbierać ale tak się nie stało.
5(+5). Future folk - no spodobało mi się było to oryginalne, fajna prezentacja, skrzypce, przypomnieli mi się delikatnie nasza reprezentację z 2014. ;-)
4(-2) Marta Gałuszewska no nie porwało mnie a biorąc pod uwagę że słyszałem już tę piosenkę na różnorakich The Voice, sylwestrach i radiach to nie za dobrze. Plus występ mnie totalnie zawiódł a live był poniżej oczekiwać. Ktoś chyba właściwie ocenił ten utwór jako zbyt dziecinny.
3(+4) Saszan moim zdaniem najlepiej przygotowany występ wieczoru. Wszystko było dopracowane miała świetne chórki, fajną zapowiedź występu, fajne wizualizacje, strój, tam wszystko było na swoim miejscu szczerze myślałem po obejrzeniu występu że będzie wyżej.
2(+1) Ifi Ude No ładnie jej to wyszło, gdyby miała za sobą dobrą wytwórnię i profesjonalistów którzy poprawili by między innymi pracę kamer mogłaby to wygrać. Podobało mi się widziałbym ją w następnym roku w pre.
1. No i Gromee który dostał mojego smsa trochę bardziej jako kredyt zaufania i potencjał jaki ma ta piosenka. Jednak zważywszy kto zajął drugie miejsce no to mamy genialnego reprezentanta i cieszę się niezmiernie. :-D :-D :-D

ebasa12
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: ebasa12 » 2018-03-04, 21:05

https://www.instagram.com/p/Bf4fU0vn5PN ... teamgromee

wokal lukasa z punktu widzenia pierwszej osoby jak by co.

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”