POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
ebasa12
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Postautor: ebasa12 » 2018-03-05, 15:01

Co do Ifi Ude, co niektorzy traktowali po wystepie live jako faworyta KE.

Owszem, za rok moglaby wystartować, ale z takim kawałkiem tego typu:

https://www.youtube.com/watch?v=V1iLn5DMM8E

O niebo lepsze od utworu "Love is stronger", i uwazam ze to mogloby za rok godnie reprezentowac nasz kraj.

Cristof006
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Cristof006 » 2018-03-05, 16:40

Triss pisze:Odpaliłam sobie parę dni temu archiwa eurowizyjnych preselekcji (kanał na YT: https://www.youtube.com/user/ArchiwumEurowizjiTV) i to całkiem zabawne (i jednocześnie żałosne), ale w TVP poziom nagłośnienia i operowania kamerą od ponad 10 lat stoi w miejscu...

A według mnie praca kamer jest teraz nawet na gorszym poziomie niż te 10 lat temu. To jest niesamowite, że w innych krajach, nawet tych biedniejszych niż Polska, realizacja takich koncertów jak preselekcje jest dużo lepsza. Nie ma żadnego pomysłu jak pokazać daną piosenkę, tylko wszystkie ujęcia są przypadkowe. I tak się zastanawiam, czy mamy takich słabych reżyserów koncertów, czy zaplecze techniczne nie pozwala na lepszą realizację. Bo to nie chodzi tylko o preselekcje, ale ogólnie o wszystkie festiwale.

filgreen
Nowy
Nowy

Postautor: filgreen » 2018-03-05, 18:04

ebasa12 pisze:Co do Ifi Ude, co niektorzy traktowali po wystepie live jako faworyta KE.

Owszem, za rok moglaby wystartować, ale z takim kawałkiem tego typu:

https://www.youtube.com/watch?v=V1iLn5DMM8E

O niebo lepsze od utworu "Love is stronger", i uwazam ze to mogloby za rok godnie reprezentowac nasz kraj.

Wow, świetne to jest! Z dobrym występem (a o to chyba w przypadku Ifi nie trzeba się martwić, co pokazała na KE) walczylibyśmy o 1. miejsce śmiało.

Awatar użytkownika
Łosoś
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Łosoś » 2018-03-05, 19:36

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2018-03-05, 19:46

Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-05, 20:12

ale beka z otrebuski :prosze: :prosze: :prosze: ...
Obrazek

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2018-03-05, 20:38

Daniell pisze:https://youtu.be/Nf7046xzz4A :)

Czy to akcja w stylu: masz, ale oddawaj?
LIGHT ME UP :!:

nicowilliam
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: nicowilliam » 2018-03-05, 21:11

futuro pisze:

Wydaje mi się, że najpierw one same nagrywają demówki i rozsyłają po Europie. Nawet słychać, że to nieco inna wersja. Pewnie postanowiły pochwalić się swoim wykonaniem. Wrzucają większość swoich eurowizyjnych piosenek na swój kanał. Z 1 strony podziwiam ich zaangażowanie w to wszystko, ale z 2 czuję niesmak, bo takie to wszystko nijakie.

Na yt jest wywiad z Saszan, która mówi, że opóźnienia związane z próbami próba generalną były przede wszystkim winą Mansa, który przedłużał swoją próbę. Podobno jego próba trwała dłużej niż większości uczestników łącznie, ale to już jakieś bonusowe info wzięte z komentarzy.

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-06, 07:00

nicowilliam pisze:Na yt jest wywiad z Saszan, która mówi, że opóźnienia związane z próbami próba generalną były przede wszystkim winą Mansa, który przedłużał swoją próbę. Podobno jego próba trwała dłużej niż większości uczestników łącznie, ale to już jakieś bonusowe info wzięte z komentarzy.

Mans jest przyzwyczajony do trochę innych standardów. Jego występ jak na standardy TVP wyglądał bardzo dobrze. No cóż, ale na próby powinno być dwa dni: czwartek i piątek; a w sobotę to już powinna być taka próba generalna dla jury. Ale jak się robi preselekcje na korytarzu, to trudno zrobić próby żeby nie paraliżowały pracy TVP. Może kiedyś się odczekamy preselekcji w innym miejscu niż hol TVP.
Obrazek

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-06, 10:39

nicowilliam pisze:
futuro pisze:

Wydaje mi się, że najpierw one same nagrywają demówki i rozsyłają po Europie. Nawet słychać, że to nieco inna wersja. Pewnie postanowiły pochwalić się swoim wykonaniem. Wrzucają większość swoich eurowizyjnych piosenek na swój kanał. Z 1 strony podziwiam ich zaangażowanie w to wszystko, ale z 2 czuję niesmak, bo takie to wszystko nijakie.

Na yt jest wywiad z Saszan, która mówi, że opóźnienia związane z próbami próba generalną były przede wszystkim winą Mansa, który przedłużał swoją próbę. Podobno jego próba trwała dłużej niż większości uczestników łącznie, ale to już jakieś bonusowe info wzięte z komentarzy.

Mam takie pytanko, czy którakolwiek piosenka autorstwa siostrzyczek Persson dostała się na ESC? Pytam, bo naprawdę nie wiem ;-)

Mans chyba nie jest przyzwyczajony do tego, że imprezy tego typu niektórzy robią na spontana i w sumie było widać, że jego występ odbiegał poziomem od większości naszych kandydatów :-?.
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2018-03-06, 10:51

Triss pisze:Mam takie pytanko, czy którakolwiek piosenka autorstwa siostrzyczek Persson dostała się na ESC? Pytam, bo naprawdę nie wiem ;-)

Nie
https://youtu.be/xRbCWHWdsKg
Obrazek

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2018-03-06, 11:01

Daniell pisze:
Triss pisze:Mam takie pytanko, czy którakolwiek piosenka autorstwa siostrzyczek Persson dostała się na ESC? Pytam, bo naprawdę nie wiem ;-)

Nie

Nie sądziłem że aż tyle tego było :evil2: . Ciekawe ile było takich piosenek, co komisje odrzuciły. Niezła masówka, zamiast w jakość, poszły w ilość. Pewnie stosują zasadę, że kiedyś musi się udać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Triss
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Triss » 2018-03-06, 15:30

mercator pisze:
Daniell pisze:

Nie

Nie sądziłem że aż tyle tego było :evil2: . Ciekawe ile było takich piosenek, co komisje odrzuciły. Niezła masówka, zamiast w jakość, poszły w ilość. Pewnie stosują zasadę, że kiedyś musi się udać...

Te "przeboje" to jedna, wielka papka tandety. Nie do końca wiem, jak to działa, ale rozumiem, że wokaliści płacą za te utwory?
Obrazek
TOP10 2018 - :france: :lithuania: :greece: :bulgaria: :poland: :czech: :ukraine: :hungary: :italy: :portugal:
2017 - :bulgaria: | 2016 - :bulgaria: | 2015 - :estonia: | 2014 - :netherlands:

Awatar użytkownika
Dawidwg
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Postautor: Dawidwg » 2018-03-06, 15:40

Triss pisze:
mercator pisze:

Te "przeboje" to jedna, wielka papka tandety. Nie do końca wiem, jak to działa, ale rozumiem, że wokaliści płacą za te utwory?

Myślę że tak, bo raczej z czegoś muszą się utrzymywać :' )

Awatar użytkownika
RafalZiemniak
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: RafalZiemniak » 2018-03-06, 16:03

Dawidwg pisze:
Triss pisze:
mercator pisze:

Myślę że tak, bo raczej z czegoś muszą się utrzymywać :' )

Lidia Kopania miała z nimi umowę i warunek,że jeśli dostanie się do finałowej 10 tylko wtedy będzie mogła opublikować utwór.Nie dostała się,więc utworu nie ma.Myślę,że wokaliści mogli by zapłacić za utwór jeśli utwór by im się bardzo spodobał i chcieliby uzupełnić nim płytę,a nie dostaliby się do preselekcji.Utwory,które nie są dopuszczone się do preselekcji można przecież wykorzystać za rok bo słyszała je garstka osób,a kto wie może z innym wokalistą,w innym kraju się uda.
Gdyby Lidia jednak udostępniła utwór musiałaby za niego zapłacić.

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”