POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
kotysomspoko69
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2018

Postautor: kotysomspoko69 » 2017-12-29, 14:27

Gromee byłby fajnym dodatkiem do preselekcji, ale nic więcej. Nie musimy każdej piosenki rozpatrywać pod katem wygranej KE, na to będzie czas w lutym, teraz postarajmy się aby było jak najwiecej dobrych piosenek do wyboru.
Krajowe Eliminacje 2018: moje top 3
1. Gromee
2. Monika Urlik
3. Happy Prince

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-29, 15:07

kotysomspoko69 pisze:Gromee byłby fajnym dodatkiem do preselekcji, ale nic więcej. Nie musimy każdej piosenki rozpatrywać pod katem wygranej KE, na to będzie czas w lutym, teraz postarajmy się aby było jak najwiecej dobrych piosenek do wyboru.

Rozwaliłeś mnie koleś...
Dodatkiem do preselekcji jest artysta który regularnie wypuszcza przeboje szturmujące listy przebojów, mający po swojej stronie wytwórnie Sony dającą mu gwarancję promocji kawałka w całej Europie??? Co Ty bredzisz? Doda nie chce jechać bo nie ma tego zaplecza, Kaśka musiała promować ubrania i buty konkretnej firmy bo była jej sponsorem, na wszystkie party przed eurowizyjne latała sama bo tylko na tyle ją było stać, a Ty spodziewasz się że znajdzie się ktoś z lepszym kawałkiem i większym zapleczem promocyjnym? Zapomnij
NIGDY WIĘCEJ SNAKE DANCE :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
McYngwie
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: McYngwie » 2017-12-29, 15:58

Jestem pozytywnie nastawiony do potencjalnego udziału Gromee w preselekcjach do Eurowizji. Lubię jego twórczość, co prawda nie jest to coś wybitnego, ale naprawdę bardzo dobrze wyprodukowane utwory. "Without You" lubię chyba najbardziej ze wszystkich jego piosenek, ten bicki w tle jest przedni, myślę że ten utwór trafiłby w gusta sporej części europejskiej widowni, zwłaszcza tej młodszej.

Obawiam się jednyie scenariusza z 2016 roku, kiedy to Margaret zajęła 2 miejsce a Szpak pojechał do Sztokholmu, a jestem w 70-80 proc. przekonany że Michał zgłosi swój utwór do KE. "Don't poison your heart" jest na prawdę świetną balladą, ale właśnie balladą! nie chcę znów czegoś górnolotnego i zbawiania świata, wolę właśnie dobrą zabawę, lekkość odbioru i fun fun fun.. a Gromee to gwarantuje. Pokażmy się jako kraj który lubi się bawić, śpiewać i tańczyć, a nie tylko te smętne i przytłaczające ballady.

Awatar użytkownika
Karina
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Karina » 2017-12-29, 16:36

futuro pisze:
kotysomspoko69 pisze:Gromee byłby fajnym dodatkiem do preselekcji, ale nic więcej. Nie musimy każdej piosenki rozpatrywać pod katem wygranej KE, na to będzie czas w lutym, teraz postarajmy się aby było jak najwiecej dobrych piosenek do wyboru.

Rozwaliłeś mnie koleś...
Dodatkiem do preselekcji jest artysta który regularnie wypuszcza przeboje szturmujące listy przebojów, mający po swojej stronie wytwórnie Sony dającą mu gwarancję promocji kawałka w całej Europie??? Co Ty bredzisz? Doda nie chce jechać bo nie ma tego zaplecza, Kaśka musiała promować ubrania i buty konkretnej firmy bo była jej sponsorem, na wszystkie party przed eurowizyjne latała sama bo tylko na tyle ją było stać, a Ty spodziewasz się że znajdzie się ktoś z lepszym kawałkiem i większym zapleczem promocyjnym? Zapomnij
Ma prawo do swojej opinii, a Ty odmienne zdania od Twojego przeżywasz jak kot sraczkę, wyluzuj, to tylko Eurowizja, a nie Twoje życie czy śmierć. Ma prawo do takiej opinii i nic ci do tego. xD
Obrazek

kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kreator » 2017-12-29, 16:38

Polska, kraj który lubi się bawić.

Zapraszam w takim razie do Grecji, Hiszpanii, Włoch, na południe Francji etc.

My naprawdę jako naród nie jesteśmy rozrywkowi. Ze względu na położenie, historię i kulturę. Pokazywanie na siłę czegoś co nie leży w naturze nas jako Polaków jest raczej śmieszne.

Nie mówię tu że nie chciałbym zobaczyć Andrzeja na ESC (pozytywna, fajna postać, tak go odbieram), ale błagam mówić o Polakach że są rozrywkowi, to tak samo jak o Włochach że lubią spokój, ciszę i spędzanie czasu w samotności.
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

Awatar użytkownika
slawek_es
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: slawek_es » 2017-12-29, 16:44

Trochę mnie bawią opinie, że Gromee byłby fajnym dodatkiem do KE.
Jeśli "Without you" miałoby być ozdobą preselekcji, to co miałoby niby nas reprezentować?
Na chwilę obecną nie ma nic lepszego!!
Owszem jeszcze jest sporo czasu, ale w mojej opinii Gromee, jeśli wystartuje, postawi poprzeczkę bardzo wysoko.

Jeśli chodzi o Szpaka, to zdecydowanie za wcześnie na jego ponowny start.
Pokażmy, że mamy w kraju również innych muzyków.
Obrazek

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-29, 17:44

Karina pisze:
futuro pisze:

Rozwaliłeś mnie koleś...
Ma prawo do swojej opinii, a Ty odmienne zdania od Twojego przeżywasz jak kot sraczkę, wyluzuj, to tylko Eurowizja, a nie Twoje życie czy śmierć. Ma prawo do takiej opinii i nic ci do tego. xD

Może być odmienne ale niech będzie poparte faktami. Dodatkiem, miłym dodatkiem to może być udział dajmy na to Marty Gałuszewskiej czyli totalnego żółtodzioba z zerowym doświadczeniem na rynku muzycznym, bo nie biore pod uwagę Voica i śpiewania na ulicy. Choć niezaprzeczalnie talentu jej nie brakuje i myślę że jeśli trafi pod skrzydła dobrej wytwórni może stać się nie mniejszą gwiazdą jak Nykiel i Sarsa na naszym rynku. Zacznijmy taktować Eurowizję jak coś wielkiego i nie wracajmy do czasów Sixteen, Piaska czy The jet set. Dla amatorów to są imprezy typu debiuty w Opolu, a nie Eurowizja. Chyba że ów żółtodziub tworzy genialną muzykę i świetnie śpiewa.

I Karina sraczki nie dostaje ot tak. Chyba że słucham Malinskiego. Wtedy i migrena się mnie czepia. Jeśli mam słuchać debiutantów to tylko tworzących sensowne kawałki.
Polecam --> https://youtu.be/nTrK5HWpAOo czy wspominane Hide&Seek.

Awatar użytkownika
Dawidwg
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Dawidwg » 2017-12-29, 20:49

O no-nameowych kandydatach na przykładzie zeszłych lat. Wybranych zostanie tylko ~10 kandydatów z czego minimum 50% będzie kompletnym zaskoczeniem, bo większe gwiazdy nie będą ogłaszać swojej kandydatury na lewo i prawo, a właśnie oni najprawdopodobniej zaprezentują najlepsze piosenki. O poziomie preselekcji wypowiemy się dopiero jak poznamy finałowe piosenki.
Obrazek

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-12-30, 12:27

Tutaj fragment "Remember" a cappella Arkadiusza Matuszaka:
https://www.instagram.com/p/BdUjQs-H-LU/
Że tak powiem, szału nie ma i nie powinno go być z podkładem.
Obrazek

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-30, 12:40

qweir205 pisze:Tutaj fragment "Remember" a cappella Arkadiusza Matuszaka:
https://www.instagram.com/p/BdUjQs-H-LU/
Że tak powiem, szału nie ma i nie powinno go być z podkładem.

...że tak powiem kolejna z serii don't poison my heart...nuda

Maciej
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej » 2017-12-30, 12:45

Cześć po sporej przerwie na forum :-)
Szykuje się pierwsze zagraniczne zgłoszenie. Z Estonii Elysa z utworem "Famous". Jak dla mnie fajny, taneczny kawałek, trochę w klimacie latino. Do stawki preselekcyjnej jak najbardziej! :)
https://www.youtube.com/watch?v=2yJQHsbx3iY

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-30, 12:51

Maciej pisze:Cześć po sporej przerwie na forum :-)
Szykuje się pierwsze zagraniczne zgłoszenie. Z Estonii Elysa z utworem "Famous". Jak dla mnie fajny, taneczny kawałek, trochę w klimacie latino. Do stawki preselekcyjnej jak najbardziej! :)

Fajne. Znając tvp w stawce znajdą się ze dwie zagraniczne propozycje. Może to być Elysa.

Awatar użytkownika
slawek_es
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: slawek_es » 2017-12-30, 14:23

Hej,
Masz jakiegoś linka z potwierdzeniem, że się zgłasza?
Obrazek

Maciej
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja
Kontaktowanie:

Postautor: Maciej » 2017-12-30, 14:36

slawek_es pisze:

Hej,
Masz jakiegoś linka z potwierdzeniem, że się zgłasza?

Na facebooku w wiadomości mi potwierdziła ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Sebek » 2017-12-30, 14:50

Kamil Olivier w rozmowie z Martinem Fitchem przyznał, że szykuje kawałek na Eurowizję. Według jego zapowiedzi utwór ma zupełnie niepolskie brzmienie, jest światowy.
źródło: https://www.facebook.com/instytutep/videos/2023788257843094/ (mówi o tym w 19:46)

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”