klarnecie

POLSKA: Kto powinien jechać do Lizbony?

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
Furcioch
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Re: POLSKA: Kto powinien jechać do Lizbony?

Postautor: Furcioch » 2017-12-09, 11:02

dawid333 pisze:Człowieku zanim coś napiszesz może byś najpierw sprawdził informacje? Michał Wiśniewski nie ma z utworem "Where is the love" nic wspólnego. Utwór został napisany przez Alexa White'a i ogólnie cały utwór powstał w Niemczech. Więc nawet Ich Troje nie miało z tym nic wspólnego. Producent ten stworzył również taki utwór jak zespołu jak "Play in team".Po prostu zleciło zadanie. Ale widzę że lepiej napisać bajki niż sprawdzić informacje. Szkoda mojego czasu tylko...

Ja widzę, że ten numer jest na płycie Ich Troje, więc dla mnie to Ich Troje.
Podsumowując, mam nadzieję, że ta "gównoburza" umrze śmiercią naturalną i po prostu IT nie zgłosi się do preselekcji ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
justi
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: justi » 2017-12-09, 11:35

McYngwie pisze:po co się kłócicie ignorujcie te posty, co roku wpada tu jakiś "ekspert" z kluczem do zwycięstwa Eurowizji.
My tylko piszemy, że Ich Troje z Where Is The Love, mogłoby się spodobać europejskiej widowni nie mniej jak tegoroczna Mołdawia. Rytmiczny, chwytliwy kawałek, który na pewno królowałby na wszystkich eurowizyjnych party w Lizbonie, swoją drogą ta piosenka jest bardziej dopracowana i nowoczesna od "Golden Boy" Izraela, który był faworytem wielu, ale Izrael był ok. w Polsce to już tradycja że każdego trzeba udupić i zjechać od podszewki (gratki dla Margaret że startuje ze Szwecji, tam za sam udział dostanie gratulacje i nikt jej nie będzie hejtował).

I tak Where Is The Love Ich Troje byłoby jasnym punktem w naszych preselekcjach widmo, zresztą scena w holu TVP nie zasługuje na nic lepszego.

Ja ekspertem nie jestem, bo gdybym była to zatrudnilabym się w tej branży i co roku Polska wracalaby z konkursu z wysoką lokatą. Nie wiem na ile ta piosenka spodobałaby europejskiej widowni i ile byłaby w stanie osiągnąć. Natomiast w MOIM odczuciu, za wiele by nie zdziałała i nie chciałabym by ta piosenka reprezentowała mój kraj. Po prostu. I nie neguję zespołu tylko piosenkę.
Myślę, że wszyscy jesteśmy tu lekko poirytowani, bo jest już grudzień a nie wiemy kompletnie nic. Skoro sama telewizja nie traktuje konkursu poważnie to nikt sensowny nie będzie się zgłaszał. O ile w ogóle preselekcje się odbędą, bo zaczynam w to wątpić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furcioch
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Furcioch » 2017-12-09, 13:10

justi pisze: O ile w ogóle preselekcje się odbędą, bo zaczynam w to wątpić.

No mi się już śniło kilka dni temu, że czytałem w pracy w necie, że TVP zrezygnowała z robienia PRE i wysyła do Lizbony Rafałka Brzozowskiego. No i cały dzień wk*wiony chodziłem. :shock:

Na szczęście żona mnie uspokoiła, że sny interpretuje się na odwrót :-P
Obrazek

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-09, 18:00

Ej ej ej ktoś pod moją nieobecność zarzuca mi szybkie zmienianie zdania...
Po pierwsze primo nie słyszałem całego Where is the love, jestem zacofany bo nie mam konta na spotify :-) a po drugie ten urywek był okey i teraz najważniejsze. Jest na tak tak tak żeby pojechała ta piosenka jeśli znowu w preselekcjach będziesz piach muł i tona ballad. Uwierzcie mi że już rzygam tymi balladami. Tą sztampą, przekazem, delfinami, rzucanymi jabłkami, "krukami" i 90's mega hit. Więc jeśli szanowne >żyry< wybierze Brzozowskich, śpiewaków z JTM to please please niech ich3 jedzie z tym umpa umpa. O i tyle.

Co nie zmienia faktu że chcę Gromeego na Eurowizji nawet z nieznaną dobrze śpiewającą polską wokalistką która nie będzie sztywna jak kandydatka na miss international phehe. Niech ruszy tyłeczkiem, tupnie nóżką, zrobi piruet i porwie całą Lizbonę!
NIGDY WIĘCEJ SNAKE DANCE :!: :!: :!:

denis
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: denis » 2017-12-10, 16:49

Jeszcze się nie wypowiadałem w tym temacie a już grudzień więc wypada coś tu napisać :D

Po pierwsze nikt poważny nie zgłosi się do KE jeżeli to TVP nie będzie traktować na serio Eurowizji (a na to się jakoś specjalnie nie zanosi) . Bądźmy szczerzy , regulamin opublikowany pod koniec grudnia, ogłoszenie listy uczestników tydzień przed finałem , mało czasu na zgłoszenie a na dodatek koncert w holu telewizji (bo tak trudno ogarnąć jakieś studio) - żaden szanujący się artysta na to nie pójdzie.
Po drugie - zmienić komisje która decyduje o finałowej stawce. Nasz HoD , pan Orzech i kolesie z TVP no na miłość boską . Jak sobie tylko pomyślę , że odrzucono Kasię Popowską oraz Helolove na rzecz chociażby Bressy to aż się we mnie gotuje.

Moim prywatnym marzeniem na ten rok jest Natalia Nykiel z jej najnowszym singlem. Wyślijmy w końcu coś innego , coś świeżego i ambitnego.

I jeszcze jedno - uchroń nas Panie Boże od Szpaka i ballad :roll: Amen.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-12-10, 20:05

1) Ogłoszenie:

Jako moderator apeluję o kulturę wypowiedzi w tym wątku. Oczywiście, można dyskutować na temat potencjalnych kandydatów do Lizbony, ale zachowujcie regulamin netykiety i zasady, jakie akceptowaliście rejestrując się na forum. Od tego momentu wszystkie niemerytoryczne posty bądź zawierające osobiste wycieczki, które są nie na miejscu będą usuwane, a ich autorzy karani ostrzeżeniem.

2) Coby nie było offtopu:

Osobiście marzę, żeby Natalia Nykiel pojechała w przyszłym roku do Lizbony z czymś, co znalazło się na Discordii. Szkoda, że wokalistka nie nie jest zainteresowana ESC. A ogólnie coś czuję, że TVP wycofa się z preselekcji i wybierze kogoś wewnętrznie, i nie będzie to dobra decyzja.

denis pisze:I jeszcze jedno - uchroń nas Panie Boże od Szpaka i ballad :roll: Amen.

sis :serce:

Awatar użytkownika
futuro
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: futuro » 2017-12-12, 11:25

Coraz bardziej prawdopodobne jest wewnętrzne wytypowanie naszego przyszłego reprezentanta. Wydaje mi się że może podczas sylwestrowego koncertu Kurski zaanonsuje nam kogoś. Może to być nawet jakaś gwiazda disco polo...
NIGDY WIĘCEJ SNAKE DANCE :!: :!: :!:

denis
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: denis » 2017-12-12, 14:05

futuro pisze:Coraz bardziej prawdopodobne jest wewnętrzne wytypowanie naszego przyszłego reprezentanta. Wydaje mi się że może podczas sylwestrowego koncertu Kurski zaanonsuje nam kogoś. Może to być nawet jakaś gwiazda disco polo...

Nie panikujcie , regulamin w zeszłym roku był po świętach Bożego Narodzenia . Znając TVP w tym roku będzie podobnie:))

nicowilliam
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: nicowilliam » 2017-12-12, 14:16

Przypominam, że rok temu szczegóły preselekcji oraz regulamin ogłoszono 27 grudnia, a w 2016 roku 26 stycznia. Cleo i Donatan dogadali się z TVP w połowie lutego. Jedynie Kuszyńska wiedziała, że jedzie na ESC 10 miesięcy wcześniej. Z uwagi na to nie widzę powodu, aby myśleć, że TVP coś olewa. Gdyby zrobili coś teraz to byłoby to jak na nich za wcześnie :lol: Zresztą do tanga trzeba dwojga. Jak ktoś nie jest zainteresowany Eurowizją to nawet ogłoszenie regulaminu czy czegokolwiek kilka miesięcy wcześniej niczego nie zmieni. Nam też to nic nie da. No chyba, że na forum ukrywają się potencjalni kandydaci :-D

Awatar użytkownika
mercator
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: mercator » 2017-12-12, 14:36

W 2016 roku wszytko było zorganizowane na ostatnią chwilą. W tym roku TVP wcześniej ogłosi preselekcje, czyli pod koniec grudnia. Oczywiście "wcześniej" dla TVP to termin na koniec grudnia ;-) . No chyba że TVP planuje wybór wewnętrzny. Może E. Górniak nagrała piosenkę z Donatanem właśnie z myślą o ESC :?: :?: :?:

Dawidek55
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Dawidek55 » 2017-12-12, 19:10

Jak co rok pierdu pierdu o dodzie, górniak czy margaret a znów pojedzie ktos z « drugiej pólki » tego badzmy pewni ;/

Awatar użytkownika
igi1202
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: igi1202 » 2017-12-13, 09:41

Podobnie jak niektórzy marzę o zobaczeniu na eurowizyjnej scenie Natalii Nykiel z "Total Błękit". Ta piosenka kupiła mnie od pierwszego przesłuchania, co mnie zdziwiło, bo poprzednie jej utwóry (z "Bądź Duży" na czele) kompletnie do mnie nie trafiały. Ciężko mi stwierdzić, czy będą preselekcje u nas przed Eurowizją w Lizbonie, jeśli tak, to podejrzewam, że raczej nikt bardziej interesujący się nie zgłosi niestety. :/ Będzie podobnie jak rok temu - nie będzie tragedii, ale i nic z potencjałem na TOP5. Jeśli z kolei padnie na wybór wewnętrzny, to możemy się spodziewać Brzozowskiego z "hitem" na poziomie "Sky Over Europe" lub Szpaka z nowym utworem. Z dwojga złego już dużo lepszym wariantem byłaby piosenka Szpaka, zwłaszcza w duecie ze zwyciężczynią "The Voice Of Poland", gdyż ich występ w finale programu był świetny. Jak będzie? Niedługo się przekonamy, ale szkoda byłoby przez olewanie przez TVP konkursu przerwać świetną passę awansów do finału. ;)
Obrazek

kotysomspoko69
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: kotysomspoko69 » 2017-12-13, 18:05

W tym roku będzie wszystko jeszcze później XD. W zeszłym roku mieli JESC jako wymówkę i "mogli" sobie odpocząć miesiąc-dwa. Tym razem zaś, TVP jest zajęta Eurowizją dla tancerzy, więc sorka, nawet się nie zajmują ESC jeszcze. :-|
Krajowe Eliminacje 2018: moje top 3
1. Gromee
2. Monika Urlik
3. Happy Prince

Dawidek55
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Dawidek55 » 2017-12-13, 21:15

Wracajac do tych ich troje to moze ktos podac link do calej piosenki ????

Awatar użytkownika
RafalZiemniak
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: RafalZiemniak » 2017-12-13, 22:19

Jest cały ich nowy album na Spotify.Mnie się ta piosenka totalnie nie podoba.

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”