POLSKA: Kto powinien jechać do Lizbony?

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

POLSKA: Kto powinien jechać do Lizbony?

Postautor: LiverFan4 » 2017-06-02, 14:16

Są działy dla Eurowizji 2018, więc musi być i polski temat. Możecie dyskutować o wszystkich kwestiach naszej reprezentacji w :portugal: Portugalii, ale

1. Piszemy z sensem, gdy mamy coś do powiedzenia.
2. Przy każdej przytoczonej informacji, musi być podane źródło.
3. W tym temacie również obowiązuje Regulamin Forum, który można przeczytać tutaj.

To chyba na tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
matheo
Mr. Lordi
Mr. Lordi
Kontaktowanie:

Re: POLSKA: Kto powinien jechać do Lizbony?

Postautor: matheo » 2017-06-02, 14:31

marznie moim jest, żeby na Eurowizji w barwach Polski zaprezentowała się Sylwia Grzeszczak

http://party.pl/imprezy/festiwale/tylko ... -5382-r22/

w wywiadzie nie powiedziała 'nieee', więc jest szansa że kiedyś na Eurowizje pojedzie :)

Awatar użytkownika
IgorBielak
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: IgorBielak » 2017-06-02, 17:07

Ja zawsze chciałem, aby Polske reprezentowała mroczna i nowoczesna ballada, albo dobrze wyprodukowana chwytliwa radiówka. "Flashlight" zalicza się do pierwszej grupy, dlatego tak uwielbiam tą piosenkę i żałuję, że nie była wyżej. Teraz więc czas na popową piosenkę ;) Po 3 latach ballad przydałaby się taka odmiana. Nie musi być to ktoś znany bo w Europie i tak nikt go nie zna, ale wokal i piosenka muszą być dobre. Mam andzieję, że coś takiego znajdziemy w preselekcjach.

Furcioch
Nowy
Nowy

Postautor: Furcioch » 2017-06-02, 18:00

Powielę tylko swojego posta.

Z pewnością nie chciałbym kolejnej ballady, nie chciałbym też plastikowego POP-u. Ja optuje za dwiema wersjami (jeśli oczywiście artyści tego pokroju wyraziliby taką chęć:
1) Gromee / C-bool / Robert M. z dobrą klubową nutą i równie dobrym żywym wokalem (to nie moja bajka muzyczna, ale kawałek pokroju:
https://www.youtube.com/watch?v=Xyl9KmEBO9A
na 100% sprzedałby się w Europie)

2) Indie Pop/Rock pokroju naszego BeMy - jestem przekonany, że taki numer zasiałby niezły ferment w ESC:
https://www.youtube.com/watch?v=5Fl4yyTYnrk

3) Jakaś ambitna alternatywa, coś w stylu Jógi:
https://www.youtube.com/watch?v=vQ9bKoLi7MA
Ciemno na scenie, światło na wokalistę, fortepian i drugie na nowoczesny taniec jakiejś Pani w sukni. Do tego dym. Takie marzenie moje.

Ale marzenia, marzeniami a pewnie i tak walka znów będzie pomiędzy najbardziej znanymi nazwiskami w stawce...

Awatar użytkownika
CzerwonePaznokcie
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: CzerwonePaznokcie » 2017-06-02, 18:04

Kultowy temat powrócił :serce: Też uważam że czas na coś szybkiego. W sumie skoro jury co rok nas hejtuje to możemy wysłać Margaret. ;-) Jury i tak nie zwraca uwagi na wokal :roll: A tak serio to im dłużej o tym myślę to moją wymarzoną reprezentantką jest Natalia Nykiel :-D
Obrazek
Kristian, come back, please!! Eurovision needs you!

slawik1416
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: slawik1416 » 2017-06-02, 19:36

Ja też cicho liczę na Nykiel. Margaret za to wczoraj wypuściła świetną płytę, polecam przesłuchać. A wokal nie jest aż tak zły, tylko Polskie uszy słyszą wszystko to co złe...nasza negatywna natura. A po za tym i tak wokal sie chyba nie liczy, patrząc na przykład na Belgijkę w tym roku którą sama piosenka obroniła. BeMy to byłaby moja muzyka na Eurowizje, ale nie wiem czy sie przebije...
A pozostając przy tych bardziej niszowych alternatywach to jeszcze Piotr Zioła i Ralph Kaminski byliby na pewno godnymi reprezentantami. Kasie kocham, ale sama piosenka była po prostu zbyt ciężka na ucho średniego Europejczyka.

Awatar użytkownika
jestemgocha
Nowy
Nowy
Kontaktowanie:

Postautor: jestemgocha » 2017-06-03, 10:37

Też uważam chłopaków z BEMY za dobry wybór! Są utalentowani, energetyczni, pozytywnie zakręceni - a ich piosenki wpadają w ucho. Np. Time, usłyszany na żywo chodzi po głowie przez kilka tygodni - mówię z doświadczenia, bo tak się zaczęła moja przygoda z chlopakami!

Poruszać tłum też potrafią, świadczy o tym wspaniały support przed Maroon 5 (duża część publiczności była zachwycona nimi bardziej niż Adamem). Na scenie są bardzo żywi, całkiem inni niż na płycie, bardziej szaleni i otwarci w graniu i śpiewaniu!

Niestety, sami uważają, że nie są odpowiedni na tego typu wydarzenie, a szkoda. Może warto ich uświadomić tutaj, że jest dużo chętnych na ich udział w Eurowizji!
Oficjalny FanClub BEMY - www.facebook.com/bemyunofficial

Addicted
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Addicted » 2017-06-03, 10:50

BEMY z utworem na styl "Oxygen" mogliby odnieść wielki sukces. Ja również jestem na tak!
Obrazek
2017 - :bulgaria: :poland: :switzerland: :macedonia: :azerbaijan:
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:
2015 - :estonia: :russia: :norway: :latvia: :sweden:

Awatar użytkownika
jestemgocha
Nowy
Nowy
Kontaktowanie:

Postautor: jestemgocha » 2017-06-03, 11:10

A co myślicie o czymś w stylu Time w nieco szybszej aranżacji? Jak np na koncertach, jeśli ktoś był! Jest bardziej żywsze, energetyczne, no i jak wspominałam - mocno siedzi w głowie. Szczególnie te klawisze i lekka elektronika. Po Maroonsach tylko tą melodyjkę słyszałam :lol:

Ale owszem, Oxygen bardziej znane jest, bylo też nominowane w niemieckim konkursie (co prawda za teledysk, ale jakby piosenka była do kitu, to i by teledysku nie nominowali :-D )
Oficjalny FanClub BEMY - www.facebook.com/bemyunofficial

Nela_30
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Nela_30 » 2017-06-03, 21:27

Też chcę Sylwię Grzeszczak z jakimś utworem typu "Tamta dziewczyna", "Pożyczony", "Księżniczka" albo "Karuzela". Sylwia ma wielki talent do komponowania i na pewno by coś stworzyła świetnego. Nawet jeśli sama nie będzie chciała jechać to mogłaby piosenkę skomponować np. dla Szpaka :lol: Sylwia ma piękny głos i potrafi też dobrze śpiewać na żywo. Może TVP jej zaproponuje za rok, ale jak teraz odwalili z tym Opolem i w ogóle był kiepski poziom ostatnich preselekcji to nie wiem co dalej będzie z Eurowizją i czy jakiś poważny artysta zgodzi się reprezentować nas nawet jak go wybiorą wewnętrznie.

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-06-03, 22:34

W sumie to cieszę się, że w tym roku jednak Sylwia się nie zgłosiła z Crimes czy jak się nazywała tamta piosenka. Po prostu stać ją na o wiele więcej. Bardzo chętnie zobaczyłbym ją na Eurowizjii z jednomyślnym hitem, takich, których w swojej karierze ma na pęczki... Tamta ballada była zbyt mdła.
Jak dla mnie w naszej przyszłej eurowizyjnej karierze powinniśmy obrać kierunek lekko zabarwionym indie popem, gdyż jak już niejednokrotnie się okazało, dobrze zrobione piosenki w takim stylu świetnie sobie na konkursie radzą. Jak dla mnie idealnym kandydatem wydaje się Natalia Nykiel, chociaż nie wiem, czy nie jest ona zbyt ekscentryczna... Chyba nikt by nie chciał, żeby podzieliła los tegorocznej Łotwy.

Niemniej, skoro poruszony został już temat Opola, to chyba można rzucać prosto z mostu: tak jak w KE2016 mogliśmy skromnie liczyć na jakichś bardziej renomowanych artystów, tak w następnych chyba można już z góry założyć, że żadne bardziej interesujące nazwisko się nie pojawi.

Awatar użytkownika
dexc
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: dexc » 2017-06-04, 17:52

Niestety obawiam się, że w przyszłym roku KE zostaną zbojkotowane przez gwiazdy "większego kalibru". Żaden znany obecnie artysta nie będzie chciał być kojarzony z TVP. Zapowiedź powyższego już niebawem. W Kielcach okaże się, ilu chętnych będzie, aby wystąpić pod sztandarem telewizji publicznej. Także na Sylwię Grzeszczak czy Margaret bym nie liczył. Jedyna szansa na wyłapywanie nieznanych twórców i zachęcanie ich do zgłaszania się do KE.

Czuję, że szykuje się jeszcze gorsza edycja KE. A jeżeli pojawi się przeciętność to obstawiam kolejną, patetyczną balladę o niewiarygodnie artystycznej głębi, której ponownie nikt oprócz nas nie doceni.
Obrazek

ima only motivated to sort out my life when i have good music playing.

slawik1416
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: slawik1416 » 2017-06-05, 09:39

MARGARET w wywiadzie chyba przed wczoraj powiedziała że "nigdy nie mów nigdy, ale ja mówię nigdy" chodziło o ESC. Więc na nią na prawdę nie ma co liczyć, opowiadała też że w tamtym roku miała ostre zawahanie co do swojej osoby i czy aby na pewno powinna śpiewać, czy to jest dla niej. Nie był to ten sam wywiad, ale coś mi się zdaje że to ma związek z zeszłorocznymi KE. Małgosia to tylko człowiek i sam się nie dziwię że po takiej fali hejtu zaczęła w siebie wątpić.
Cały hejt wokół TVP też mnie dziwi, bo Artyści tak samo wierzą we wszystko co ogłaszają media bez sprawdzania faktów. Kayah w końcu nie została wykluczona, a sama zrezygnowała bo nie zgadza się z polityką TVP. A kochane media typu, plotek, plejada...TVN odwróciły całą sytuacje, ogłaszając że Kayah została wykluczona. Przez co cała fala się zaczęła, i artyści nie mający nawet nic wspólnego z Kayah zaczęły się nagle z nią solidaryzować... no i zaczęło się dla strefy marketingowej bardziej opłacać zrezygnować z Opola i wiele tak zrobiło. Jak zwykle hipokryzja, bo jak Doda za poprzedniej kadencji miała zakaz wstępu na jakiekolwiek eventy TVP, to nikt się nie solidaryzował. Ja tutaj nie jestem po stronie Artystów, bo według mnie nie powinny się w ogóle mieszać w Politykę. No chyba że jak Kukiz bezpośrednio w tą politykę wchodzą...
Nie wiem jak to będzie z KE za rok, ale na prawdę był bym za tym, aby wygrany w The Voice automatycznie był reprezentantem Polski w Lizbonie. Piosenka powinna być skomponowana przez zawodowców i tylko wykonana przez przyszłoroczny najlepszy głos Polski!

Awatar użytkownika
mercator
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: mercator » 2017-06-08, 19:28

Margaret niestety na żywo słabo wypada w szybkich kawałkach, typu CMD.
TO co się wyprawia wokół TVP nie napawa optymizmem. Lepiej jakby TVP zrobiło wybór wewnętrzny. Bo do preselekcji zgłoszą się nieznane lub mniej znane osoby. Wprawdzie wśród zgłoszonych artystów znalazł by się może jakiś rodzynek, ale z doświadczenia wiem że raczej trzeba się spodziewać niskiego poziomu...
Obrazek

Awatar użytkownika
Darka
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: Darka » 2017-06-09, 07:30

Ja powiem tylko tyle, że nie zdziwię się, jeśli do Lizbony pojedzie jakieś disco polo. Czy mi się to podoba? Oczywiście, że nie, ale polityka TVP właśnie do tego prowadzi

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018”