POLSKA: Krajowe Eliminacje 2017

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 - plotki, informacje, spekulacje.
Awatar użytkownika
slawek_es
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2017

Postautor: slawek_es » 2017-02-11, 22:49

qweir205 pisze:
slawek_es pisze:Pierwsza najważniejsza rzecz, zapominamy o "dzikich kartach" jestem przekonany, że TVP najlepsze kąski zostawiły na przyszły tydzień i za tydzień zobaczymy nie 10, a może 12 lub i więcej występów.
Druga sprawa o mało laty bym się nie martwił, bo nawet jeśli Brzozowski dostanie 50% głosów widzów to nie oznacza że dostanie 50pkt, a po to jest jury, aby korygować odchyły w głosujących w televotingu ;)

Także nie siać defetyzmu, poczekajmy na publikacje wszystkich kawałków i ewentualne "dzikie karty" :)

To wydaje się mało realne. Ale fajnie pomarzyć.

Dlaczego mało realne?
W regulaminie jest wyraźnie napisane, że wchodzi to w grę, a jak wiem po TVP można się wszystkiego spodziewać ;)
Krajowe Eliminacje Eurowizja 2017, TOP 10:
1. Aneta Sablik - Ulalala
2. Lanberry - Only Human
3. Agata Nizińska - Reason
4. Kasia Moś - Flashlight
5.-9.
10. Paulla - Chcę tam z Tobą być

Klaudia513
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Klaudia513 » 2017-02-11, 22:53

Ja również uważam , że dzikich kart nie ma sie co spodziewać.

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-02-11, 22:57

Zwłaszcza że w regulaminie KE pisze że max 10 piosenek.
Obrazek

Awatar użytkownika
iksinskyy
Wild Dancer
Wild Dancer

Postautor: iksinskyy » 2017-02-11, 23:01

Obiecałem sobie, że nie przesłucham żadnej polskiej propozycji, ale nie mogłem się oprzeć, by wysłuchać Flashlight. Bomba :serce: Ja bym brał to w ciemno - takich nowoczesnych utworów (nie nazwałbym tego balladą) ciągle jest mało w eurowizyjnej stawce i moglibyśmy się wyróżnić chociażby w ten sposób, to może być hit na miarę Love Injected. To nie jest oczywiście utwór na miarę zwycięstwa w Kijowie, ale na miarę godnego reprezentanta jak najbardziej.

Co do faktu, że Kempe znalazł się w stawce jako kompozytor - prawda, Siempe napisał Popular, Hero, czy Undo :serce:, jednak napisał również wiele chłamu, które poległo w przedbiegach MF, więc zbytnio bym się nie podniecał tym faktem. Choć chcę się pozytywnie zaskoczyć.

Reszta trochę mi wisi i powiewa szczerze powiedziawszy, choć nie twierdzę, że nie ukrywa się wśród nieznanych piosenek jakaś bomba. Byłoby interesująco, a tak to będzie Mosiowa i reszta.
'17: :estonia: :iceland: :poland: :latvia: :denmark:
'16: :iceland: :armenia: Obrazek :austria: :ukraine:
'15: :russia: :greece: :spain: :latvia: :norway:
'14: :sweden: :greece: :poland: :norway: :romania:

#pray4iceland

Cristof006
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: Cristof006 » 2017-02-11, 23:03

koksik1000 pisze:Komentarze na facebooku mie powalają jest nawet pani która już przesłuchała wszystkie numery nawet te które nie miały jeszcze premiery

Pewnie fanka Szpaka, która jest pewna, że przez najbliższe 100lat nikt nie pobije wyniku Michała :p

Czekam na premierę nieopublikowanych piosenek. Swoją drogą nie zgadzam się z komentarzami, że wróciliśmy do lat 2008-2011. Już teraz mamy do wyboru świetną Kasię Moś i Lanberry. Jeśli do preselekcji jej nie zdyskwalifikują to jest ona moją faworytką na tę chwilę :) Poza tym nie przeceniałbym Brzozowskiego. Nie mam wrażenia, że młode dziewczyny będą na niego słać smsy. Fakt, może mało znane gwiazdy (nie wiem czemu nie wspominacie w tym kontekście Lanberry, która a często leci w radio), ale piosenki te już opublikowane są całkiem niezłe. No nic. Czekam co się dalej wydarzy.

Doda na instastory powiedziała, że oprócz swoich piosenek zaśpiewa też kilka swoich ulubionych zwycięskich piosenek na eurowizji m.in. My number one Heleny Paparizou ;)

Awatar użytkownika
slawek_es
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!
Kontaktowanie:

Postautor: slawek_es » 2017-02-11, 23:05

qweir205 pisze:Zwłaszcza że w regulaminie KE pisze że max 10 piosenek.

Od 5 do 10 piosenek wybranych ze wszystkich nadesłanych. Nie ma nic o tym że 10 i nie więcej.
Po co byłby ten zapis w regulaminie, na 100% coś szykują :)
Krajowe Eliminacje Eurowizja 2017, TOP 10:
1. Aneta Sablik - Ulalala
2. Lanberry - Only Human
3. Agata Nizińska - Reason
4. Kasia Moś - Flashlight
5.-9.
10. Paulla - Chcę tam z Tobą być

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-02-11, 23:06

Wow.
Nie wiem co napisać. XDD
Pierwsze co mnie zszokowało gdy czytałem tę listę to zaskoczenie brakiem całkiem oczywistych dobrych kandydatów, jakimi byli Ivs Alter, Rybicki i Paschalska.
Helolove najprawdopodobniej się po prostu nie zgłosiło. Zawiodłem się na nich, bo ten skok na fejm spowodowoany eurowizją był ciosem poniżej pasa godnym Magi. XD
Nigdy nie słyszałem o 5 z 10 nazwisk, ech.
kandydatura Fitcha i Brzozowskiego zapowiada się na ckliwe gownoballady.
Proszę, nie mówcie mi, że Carmell to oni...

ta lista ma za to jeden OGROMNY PLUS i jest nim LANBERRY :serce: Widzę w jej kandydaturze dwie opcje:
- TVP rozmawiało z EBU i zgodzili się na lekkie nagięcie regulaminu (raczej wątpię, bo jeśli dobrze pamiętam, to żaden element piosenki nie mógł być opublikowany przed wrześniem a w tym wypadku mamy całą melodię)
- TVP wzięło pod uwagę, że Lanberry ma realne szanse na wygranie i w wypadku, jeśli to się stanie to jest w stanie nagrać NOWĄ PIOSENKĘ specjalnie przygotowaną na eurowizję, coś w stylu Albanii 2015 czy Malty 2016.

mercator pisze:Przecież jastrzab to plotkarski portal. Pewnie 3/4 newsów to są totalne bzdury, nie rozumiem jak można czerpać jakiekolwiek informacje z tego typu portali...

To właśnie jastrząb nagłośnił rzekomą kandydaturę Helolove. Już wszyscy wiemy, jak to się skończyło. ;_;
Ostatnio zmieniony 2017-02-11, 23:58 przez Alpaka, łącznie zmieniany 1 raz.
no one’s g__________________________________________________________

xNYLBx
Nowy
Nowy

Postautor: xNYLBx » 2017-02-11, 23:12

Cristof006 pisze:
koksik1000 pisze:Komentarze na facebooku mie powalają jest nawet pani która już przesłuchała wszystkie numery nawet te które nie miały jeszcze premiery

Pewnie fanka Szpaka, która jest pewna, że przez najbliższe 100lat nikt nie pobije wyniku Michała :p

Czekam na premierę nieopublikowanych piosenek. Swoją drogą nie zgadzam się z komentarzami, że wróciliśmy do lat 2008-2011. Już teraz mamy do wyboru świetną Kasię Moś i Lanberry. Jeśli do preselekcji jej nie zdyskwalifikują to jest ona moją faworytką na tę chwilę :) Poza tym nie przeceniałbym Brzozowskiego. Nie mam wrażenia, że młode dziewczyny będą na niego słać smsy. Fakt, może mało znane gwiazdy (nie wiem czemu nie wspominacie w tym kontekście Lanberry, która a często leci w radio), ale piosenki te już opublikowane są całkiem niezłe. No nic. Czekam co się dalej wydarzy.

Doda na instastory powiedziała, że oprócz swoich piosenek zaśpiewa też kilka swoich ulubionych zwycięskich piosenek na eurowizji m.in. My number one Heleny Paparizou ;)

My Number One to także moja ulubiona piosenka z Eurowizji :D Co do Lanberry - jakoś wątpię, że ją teraz zdyskwalifikują :) Z listy zakwalfikowanych dla mnie tylko Moś jak narazie, niestety. Godnie by nas reprezentowała, a na przykład piosenka Paulli obrzydza mnie samą początkową melodią.
Obrazek

slawik1416
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: slawik1416 » 2017-02-11, 23:27

Alpaka pisze:Wow.

Nigdy nie słyszałem o 5 z 10 nazwisk, ech.
kandydatura Fitcha i Brzozowskiego zapowiada się na ckliwe gownoballady.
Proszę, nie mówcie mi, że Carmell to oni...

mercator pisze:Przecież jastrzab to plotkarski portal. Pewnie 3/4 newsów to są totalne bzdury, nie rozumiem jak można czerpać jakiekolwiek informacje z tego typu portali...

To właśnie jastrząb nagłośnił rzekomą kandydaturę Helolove. Już wszyscy wiemy, jak to się skończyło. ;_;

czytaj forum ;)
Carmel to Gosia z MashMish
https://www.youtube.com/watch?v=6kdV-mImZ_A

kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: kreator » 2017-02-11, 23:35

Nizińska fajna piosenka, świetny wokal. Tylko raczej nie na Eurowizje. Boże, ale ona brzmi celinowsko. :lol:
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

arecki21
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: arecki21 » 2017-02-11, 23:37

Jeśli Lanberry zaśpiewa dobrze na żywo, to dla mnie może jechać do Kijowa. Jej piosenka to coś nowego, nowoczesne brzmienie. W ostatnich latach chyba nie było podobnej na ESC.

Jeszcze tak od siebie dodam, że każdą balladę z góry postrzegam gorzej, bo jestem pewny tego, że w tym roku ESC wygra coś innego, raczej jakiś radiowy hit typu "Heroes".
Obrazek

futuro
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: futuro » 2017-02-11, 23:37

Jutro premiera kawałka Carmel

Damian567
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Damian567 » 2017-02-11, 23:52

Agata Nizińska - piosenka fajna, wg mnie w finale znalazłaby się, ale nie wiem czy jest to piosenka do top 10 :<
Nie mogę się doczekać jutra i piosenki Małgorzaty! :-D

https://www.change.org/p/fani-eurowizji ... wizję-2017 nie wiem nawet jak to nazwać :roll:

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2017-02-11, 23:55

Damian567 pisze:https://www.change.org/p/fani-eurowizji ... wizję-2017 nie wiem nawet jak to nazwać :roll:

Desperacja. :P No trudno, nie chcieli się zgłosić to nie chcieli. I żadna petycja tego raczej nie zmieni, bo i tak dostali już bardzo duże poparcie ludzi odnośnie ich pojawienia się w KE.
no one’s g__________________________________________________________

domi10
Nowy
Nowy

Postautor: domi10 » 2017-02-12, 00:04

arecki21 pisze:Jeśli Lanberry zaśpiewa dobrze na żywo, to dla mnie może jechać do Kijowa. Jej piosenka to coś nowego, nowoczesne brzmienie. W ostatnich latach chyba nie było podobnej na ESC.

Jeszcze tak od siebie dodam, że każdą balladę z góry postrzegam gorzej, bo jestem pewny tego, że w tym roku ESC wygra coś innego, raczej jakiś radiowy hit typu "Heroes".

Całkowicie się zgadzam. Potwierdzone do tej pory utwory są ciężkimi balladami albo są po prostu nijakie ;) Myślę, że widzowie ESC z przyjemnością posłuchają lekkiej i nowoczesnej kompozycji, która łatwo zostaje w głowie.

Co do tej ankiety, czy Helolove gdziekolwiek potwierdziło, że się zgłosili do KE? Na ich FB czy profilu na YouTube pusto a sama informacja o ich zgłoszeniu wzięła się tak naprawdę znikąd.

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017”