POLSKA: Krajowe Eliminacje 2017

Udział Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 - plotki, informacje, spekulacje.
kreator
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Re: POLSKA: Krajowe Eliminacje 2017

Postautor: kreator » 2017-02-12, 00:05

A tak przy okazji Urlik kolejny rok się nie dostała, co ona wysyła do TVP? Szkoda, też świetny głos. Choć w sumie nie mamy na co narzekać, Moś i Nizińska wokalnie na poziomie światowym.
Angels sing and I smile inside

Feeling knowing
That there is something around me
That is bigger and wider
Than I could ever imagine
I'm so grateful for the beauty and joy life has given me
I hope I have given too

nicowilliam
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: nicowilliam » 2017-02-12, 00:12

Nie rozumiem zachwytów nad Only Human. Widać, że polska wersja była priorytetem i angielski odpowiednik jest znacznie gorszy. Tekst jest okropny. Zawsze jak się robi piosenki w kliku wersjach językowych to nic dobrego z tego nie wychodzi. Zawsze coś jest kitem. Ciężko stworzyć dwie równie dobre wersje tej samej piosenki. Tak jest w tym przypadku. Melodia spoko, ale tekst to momentami dramat. Ja tego nie widzę w Kijowie. I naprawdę dziwię się, że ją dopuścili. Kiedyś wywalano z eliminacji za zaśpiewanie piosenki na przysłowiowym święcie buraka w Nadarzynie, który nie był nigdzie transmitowany a tutaj była cała piosenka opublikowana przed terminem i wałkowana przez wszystkie rozgłośnie.
Jutro ma być premiera piosenki Isabell. Niestety dalej czekam na coś ciekawego. Na chwile obecną to raczej jestem za Kaśką, ale takie słabe to moje poparcie.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2017-02-12, 00:19

nicowilliam pisze:Nie rozumiem zachwytów nad Only Human. Widać, że polska wersja była priorytetem i angielski odpowiednik jest znacznie gorszy. Tekst jest okropny. Zawsze jak się robi piosenki w kliku wersjach językowych to nic dobrego z tego nie wychodzi. Zawsze coś jest kitem. Ciężko stworzyć dwie równie dobre wersje tej samej piosenki. Tak jest w tym przypadku. Melodia spoko, ale tekst to momentami dramat. Ja tego nie widzę w Kijowie. I naprawdę dziwię się, że ją dopuścili. Kiedyś wywalano z eliminacji za zaśpiewanie piosenki na przysłowiowym święcie buraka w Nadarzynie, który nie był nigdzie transmitowany a tutaj była cała piosenka opublikowana przed terminem i wałkowana przez wszystkie rozgłośnie.

W końcu ktoś, kto ma podobne zdanie do mojego. Już w wersji polskiej miałem problemy ze zrozumieniem tekstu, a w wersji angielskiej jest on tak napisany na siłę, że aż to boli. I tak, że w ogóle ją dopuścili. Gdzieś czytałem, że TVP rozmawiało o tym z EDU i stąd to opóźnienie, ale ja tam średnio wierzę, że TVP jest takie zapobiegawcze. O reszcie finalistów wypowiem się, jak wszyscy opublikują swoje utwory.
A tak w ogóle brakuje mi Ivs Alter :<

nicowilliam
Rozkrecajacy sie
Rozkrecajacy sie

Postautor: nicowilliam » 2017-02-12, 00:30

aro1124 pisze:
nicowilliam pisze:Nie rozumiem zachwytów nad Only Human. Widać, że polska wersja była priorytetem i angielski odpowiednik jest znacznie gorszy. Tekst jest okropny. Zawsze jak się robi piosenki w kliku wersjach językowych to nic dobrego z tego nie wychodzi. Zawsze coś jest kitem. Ciężko stworzyć dwie równie dobre wersje tej samej piosenki. Tak jest w tym przypadku. Melodia spoko, ale tekst to momentami dramat. Ja tego nie widzę w Kijowie. I naprawdę dziwię się, że ją dopuścili. Kiedyś wywalano z eliminacji za zaśpiewanie piosenki na przysłowiowym święcie buraka w Nadarzynie, który nie był nigdzie transmitowany a tutaj była cała piosenka opublikowana przed terminem i wałkowana przez wszystkie rozgłośnie.

W końcu ktoś, kto ma podobne zdanie do mojego. Już w wersji polskiej miałem problemy ze zrozumieniem tekstu, a w wersji angielskiej jest on tak napisany na siłę, że aż to boli. I tak, że w ogóle ją dopuścili. Gdzieś czytałem, że TVP rozmawiało o tym z EDU i stąd to opóźnienie, ale ja tam średnio wierzę, że TVP jest takie zapobiegawcze. O reszcie finalistów wypowiem się, jak wszyscy opublikują swoje utwory.
A tak w ogóle brakuje mi Ivs Alter :<

Myślałem, że jestem sam. Jak zawsze bałem się o to co wybiorą jurorzy to teraz się boje o to na co zagłosują ludzie. Ta piosenka to totalne nieporozumienie. Melodia lekka a tekst ciężki. Uszy bolą i ja się męczę. Jak sobie włączę Cool Me Down to tam jest i lekka muza i fajny tekst, który wbijał się do głowy. Only Human tego nie ma.

Awatar użytkownika
jasiek8880
Przyjaciel
Przyjaciel
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2017-02-12, 00:53

Czytając ten temat i widząc niektóre posty osób, które już jeżdżą po piosenkach, których nie słyszeli i dramatyzujących jak źle wygląda ta stawka no to ja po prostu tracę wiarę... :( Stać mnie tylko na tyle w tej sprawie: [*]

Ja jestem nawet pozytywnie nastawiony do tego co czeka nas za tydzień. Podobnie jak kilka osób niezwykle ciekawi mnie propozycja Isabell Otrębus-Larsson, gdyż ja również kojarzę jej świetny głos z "Mam Talent" a widząc jej nazwisko od razu pomyślałem, że może za jej piosenką stoi jakiś szwedzki kompozytor no i jak się okazało nie byle kto. Oczywiście pewnie jest to tzw. "odpad" z MF, ale nie wierzę że tamtejsza komisja dopuszczająca utwory jest nieomylna i wyrzucała tylko słabe kawałki... Mam więc nadzieję, że "Voiceless" będzie na co najmniej bardzo dobrym poziomie.

Co do propozycji Marcina to również jestem zainteresowany czy rzeczywiście propozycja ta jest tak dobra, bo do "Legendy" podchodzę z dość dużym dystansem. Nie nastawiam się na nic fenomenalnego, ale rzecz jasna nie wykluczam takiej ewentualności. Podobnie jak wyżej - nie martwię się o wykonanie Marcina, który zdecydowanie potrafi śpiewać. Nie mogę też zbyt wiele powiedzieć o innych dwóch propozycjach, które są nam nieznane a mianowicie Carmell czy Olafa Bressy - oby trzymały przynajmniej minimum przyzwoitości, a może nas pozytywnie zaskoczą? No i nie wiem sam co myśleć o Rafale Brzozowskim, za którym nie przepadam niestety, a który zdaje się mieć największe szanse (na papierze) na reprezentowanie Polski na ESC. Poczekam do premiery piosenki; jeśli ma już jechać to oby był to naprawdę udany numer.

Spośród znanych nam propozycji to pozytywnie rozpatruję kandydaturę Lanberry o ile po pierwsze rzeczywiście skontaktowano się z EBU w sprawie tego czy utwór jest regulaminowy a po drugie wokalistka będzie w stanie bez problemu udźwignąć go na żywo. W przypadku Kasi Moś nie ma się co o to martwić jednak nie jestem przekonany czy "Flashlight" przemawia do mnie w 100% (a wierzę mocno, że w sobotę już nie będę miał tego problemu). Nie ma natomiast wątpliwości, że byłoby to naprawdę porządne wejście Polski. Piosenka Agaty Nizińskiej jest przyzwoicie wyprodukowana, ale moim zdaniem niczym specjalnym się nie wyróżnia i pewnie zginęłaby w tłoku. "Ulalala" tragedią nie jest, ale nie przypadł mi do końca do gustu ten utwór ze względu na swą banalność i wprawianie słuchacza we wprost proporcjonalny do długości trwania utworu poziom irytacji poprzez nieustanne powtarzanie frazy tytułowej. No i na koniec nasza perełka Paulla, od komentowania której lepiej się powstrzymam. :D

Szkoda, że w stawce nie ma Helolove o ile ich zgłoszenie nie było tylko i wyłącznie plotką.
Obrazek

Damian567
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Damian567 » 2017-02-12, 01:02

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/a ... 22226.html

Ulalala na żywo, wrzucam, bo chyba nikt nie wstawiał do tej pory :-)

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-02-12, 01:05

Damian567 pisze:http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/aneta-sablik-ulalala,222226.html

Ulalala na żywo, wrzucam, bo chyba nikt nie wstawiał do tej pory :-)
Było i na eurowizji wcale tego nie widzę i nie chce widzieć.

Co się odwala na tych preselekcjach to ja nie mam słów. Aż się boję o nasze. W Niemczech jury doradziło wybrać plagiat Titanium a teraz w Hiszpanii jury wybrało to coś chociaż ludzie chcieli Mirelę.
Ostatnio zmieniony 2017-02-12, 01:25 przez qweir205, łącznie zmieniany 2 razy.

koksik1000
Nowy
Nowy

Postautor: koksik1000 » 2017-02-12, 01:22

Lets tak about ESC twierdzi ze Martin Fitch skleił kawał dobrego zachodniego kawałka i gdzieś czytałem ale to pewnie plotka ze wśród jurorów to on ma zagwarantowane zwyciestwo

ZawiałoChłodem
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: ZawiałoChłodem » 2017-02-12, 01:25

Helolove się zgłosili i jest to informacja od redaktora eurowizja.org, więc przestańcie spekulować, bo już się rzygać chce jak się po raz 134678 widzi pytanie czy się na pewno zglosili. Po prostu się nie dostali tak jak Popowska, co jest zaskakujące.

Nie rozumiem po co tak dramatyzować na temat Lanberry... Skoro jest na tej liście to wszystko jest załatwione i może wystąpić, gdyby się nie udało tego załatwić to by jej na tej liście nie było, bo nie po to wydłużali termin, żeby nagle ją zdyskwalifikować i dopuścić tylko 9 piosenek. Od razu by ją kimś zastąpili, a mieli kim, bo wiele piosenek, którym się nie udało dostać stało na wysokim poziomie. Ale jak ktoś chce dalej dramatyzować to proszę bardzo, a argumenty "to przecież TVP, brak profesjonalizmu etc." to tylko dalsze sianie tej ciotodramy i sami się nakręcacie, że ją zdyskwalifikują.

Jak ktoś może jeszcze wierzyć w dzikie karty to ja nie wiem... Chyba już zostało ustalone, że żadne MARGARETY, GRZESZCZAKI ETC. nie wezmą udziału, ale niektórzy tutaj nie potrafią tego do siebie dopuścić. Pewnie zaraz mnie zjedziecie, że można tu sobie pisać i się rozmarzać, bo w końcu sezon preselekcyjny pełną parą i emocje się udzielają, ale czytając po raz kolejny spekukacje, że na pewno jakaś gwiazda jeszcze dołączy, bo przecież nie jest napisane, że może być maximum 10 uczestników po prostu doprowadza do szału. (JUŻ CZEKAM NA PYTANIA SKĄD MOGĘ WIEDZIEĆ, ŻE NAPRAWDĘ BĘDZIE TYLKO 10 UCZESTNIKÓW :serce: )

A co do stawki to w latach 2010-2011 moglibyśmy o takiej tylko śnić, więc nie rozumiem porównań. Ale jak ktoś się napali na Lisowskie, Nykiele, Grzeszczaki itd. mając jako argumenty tylko plotki wyssane z palca to się nie ma co dziwić, że jest rozczarowany. Ja liczę, że skończy się tak jak w tamtym roku, czyli myślimy, że wygra Margaret lub Górniak - tegoroczny odpowiednik; Paula lub Brzozowski, a niespodziewanie tak jak Szpak, wygra Kasia Moś :serce:
1. Paper :iceland:
2. Line :latvia:
3. Skeletons :azerbaijan:
4. City Lights :belgium:
5. Where I Am :denmark:

Awatar użytkownika
qweir205
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: qweir205 » 2017-02-12, 01:28

ZawiałoChłodem pisze:Helolove się zgłosili i jest to informacja od redaktora eurowizja.org, więc przestańcie spekulować, bo już się rzygać chce jak się po raz 134678 widzi pytanie czy się na pewno zglosili. Po prostu się nie dostali tak jak Popowska, co jest zaskakujące.

Skoro się zgłosili to jakim cudem taka Paulla sie dostała a oni nie.

Addicted
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: Addicted » 2017-02-12, 01:29

Kasia Moś może wygrać u jury, u widzów nie sądze. Będzie podobnie jak z Addiction... Ja obstawiam, że reprezentować nas w tym roku będzie Lanberry.
Obrazek
2016 - :armenia: :azerbaijan: :sweden: :france: :bulgaria:
2015 - :estonia: :russia: :norway: :latvia: :sweden:
2014 - :sweden: :armenia: :denmark: :spain: :poland:

ZawiałoChłodem
Poczatkujacy
Poczatkujacy

Postautor: ZawiałoChłodem » 2017-02-12, 01:50

qweir205 pisze:
ZawiałoChłodem pisze:Helolove się zgłosili i jest to informacja od redaktora eurowizja.org, więc przestańcie spekulować, bo już się rzygać chce jak się po raz 134678 widzi pytanie czy się na pewno zglosili. Po prostu się nie dostali tak jak Popowska, co jest zaskakujące.

Skoro się zgłosili to jakim cudem taka Paulla sie dostała a oni nie.

Nie mam pojęcia i zrozumieć nie mogę :shock: Było wiele lepszych propozycji, ale decyzji nie zmienimy i nie ma co rozpaczać.
1. Paper :iceland:
2. Line :latvia:
3. Skeletons :azerbaijan:
4. City Lights :belgium:
5. Where I Am :denmark:

themichael16
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: themichael16 » 2017-02-12, 02:10

Myśle ze u jury wygra Martin albo Kasia ... i teraz pytanie kto z nich dostanie więcej u widzów!

Liczę ze Kasia ale kto ich tam wie
~~~The Michael! ~~

Awatar użytkownika
Fenistil
Zaciekawiony eurowizja
Zaciekawiony eurowizja

Postautor: Fenistil » 2017-04-22, 18:48

W związku z Michałkami postanowiłem raz jeszcze obejrzeć sobie całe eliminacje. A jako że w okresie zaborów forum nie mogłem nic napisać na ich temat ani przed nimi, ani tuż po nich, to zrobię to teraz. :)

1. Martin Fitch - "Fight For Us"
Sama piosenka nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia, występ na żywo też nie przypadł mi do gustu. Chórki były tam jakieś dziwne, a Martin stał sobie w tym białym t-shircie (?) i z jego śpiewu zostawał w głowie tylko ten jeden wers. ;)

2. Lanberry - "Only Human"
Była to moim zdaniem jedna ze słabszych piosenek w stawce i nie rozumiałem jak niektórzy mogą się nią zachwycać. Do tego jeszcze to wątpliwe "pozwolenie" na występ mimo wydania przed 1. września... Na szczęście z takim występem Laberry nie mogła powalczyć o wyjazd do Kijowa - całość wydawała mi się zdecydowanie za mało dynamiczna, a chórki znowu nie śpiewały dobrze.

3. Isabell Otrębus-Larsson - "Voiceless"
Nie byłem jakoś niesamowicie zachwycony tą piosenką przed samymi eliminacjami, ale bez wątpienia stała na poziomie i była całkiem ok. I muszę powiedzieć, że występ na żywo mnie kupił - były takie momenty, że przeszły mnie ciary. W przypadku tego występu chórek dla odmiany go ocalił ;), bo w tych fragmentach, które się przebijały niekiedy przez chórki Isabell kładła niestety fałsz na fałszu. :( Na szczęście jednak chórków było dużo. :P

4. Paulla - "Chcę tam z tobą być"
Nie należałem do grona hejterów tej piosenki i całego k k k k k, których było całkiem sporo. Muszę się nawet przyznać, że całkiem ją lubię. ;) Na żywo niestety wypadło tak sobie - bardzo statycznie, a Paulla pół występu poświęciła na wycie wysokich nut zamiast na śpiew.

5. Olaf Bressa - "You Look Good"
Szkoda mi, że piosenka będąca muzycznie najbardziej w moim guście z całej stawki musiała być tak słaba pod względem produkcyjnym. Do tego Olaf nie jest jakąś wybitną osobowością, żeby z tego wycisnąć jakieś efekty. Zaśpiewał poprawnie i tyle. Do dziś natomiast głowię się kto też wpadł na taki pomysł, by obok ubranego w luźne i nisko opuszczone ciuchy, dość niewysokiego (chyba) Olafa wystawić na scenę cztery wysokie, długonogie tancerki w szortach i do tego tak ustawić kąty kamer przez cały występ, żeby było jak najwięcej ujęć z dołu i jeszcze te dysproporcje potęgować. No jakaś parodia z tego wyszła po prostu. :D

6. Kasia Moś - "Flashlight"
Co tu dużo mówić - Kasia była po prostu fenomenalna! O ile sam utwór nie był moim faworytem przed preselekcjami, to na żywo w 100% mnie przekonał, by wysłać na niego SMS. :) Bardzo podobała mi się ta cała mroczna otoczka i niski głos Kasi przy "Fire, like a burning desire..." :D

7. Aneta Sablik - "Ulalala"
Od razu widać, dlaczego Aneta wygrała w tym niemieckim Idolu - ma w sobie na scenie to coś, co pozwala przyciągnąć widza nawet do czegoś tak z pozoru monotonnego jak ciągłe "ulalala". Wokalnie też dobrze. Ogólnie szkoda, że nie wystartowała z lepszą piosenką. Ta też była niczego sobie, ale jednak ile można takiego "ulalala" w kółko wytrzymać? :P

8. Rafał Brzozowski - "Sky Over Europe"
O ile piosenka nudna jak flaki z olejem i jest czymś w 100% wtórnym, to samemy występowi na żywo nic nie mogę zarzucić. Było ładnie, klasycznie i spokojnie. No ale bez jaj, to nie jest piosenka na drugie miejsce!

9. Carmell - "Faces"
W wersji studyjnej piosenka naprawdę mnie zaciekawiła i bardzo spodobała mi się interesująca barwa głosu Carmell. Na żywo wypadło trochę inaczej, ale też bardzo dobrze. Występ był świetny, choć dość statyczny i siłą rzeczy Kasia jednak bardziej przyciągnęła do siebie uwagę. Mimo to cieszy mnie (choć jednocześnie dziwi) ta najwyższa nota od widzów.

10. Agata Nizińska - "Reason"
Przed preselekcjami miałem bardzo mieszane odczucia co do tej piosenki. Z jednej strony przemówiła do mnie chyba najbardziej z całej stawki, ale jednocześnie nie miała w sobie kompletnie niczego charakterystycznego, przez co w eurowizyjnej stawce na 100% by zaginęła. Dlatego choć piosenkę bardzo lubiłem, to nie chciałem jej wyjazdu do Kijowa. Występ na żywo natomiast trochę przeszedł obok mnie i nie wywarł żadnego wrażenia.

Wróć do „Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji 2017”