Wielkie Podsumowanie Pucharów Eurowizji (WYNIKI)

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Wielkie Podsumowanie Pucharów Eurowizji (WYNIKI)

Postautor: Daniell » 2015-08-18, 15:39

Witam Was serdecznie w tym przełomowym momencie, w którym dobiegają końca Puchary Eurowizji, które rozgrywane były na forum od ponad 4 lat. Przewinęło się w nim mnóstwo eurowizyjnych piosenek, 16 z nich sięgnęło po laur zwycięzcy. Ale czy zastanawialiście się która z nich zasługuje na miano tej najlepszej z najlepszych ? Dowiemy się tego właśnie teraz podczas podsumowania, w którym sami zadecydujecie kto wygra :)
Liczę na wysoką frekwencję ! ;)

Obrazek

Nie przedłużając tak oto prezentuje się najlepsza szesnastka Pucharów Eurowizji:

:jupi: ROZPOCZYNAMY WIELKIE PODSUMOWANIE PUCHARÓW ESC! :jupi:

1 :ukraine: Ruslana - Wild Dances | Bartek
2 :denmark: A Friend in London - New Tommorow | LiverFan4
3 :finland: Hanna Pakarinen - Leave Me Alone | Ali
4 Obrazek Tajci - Hajde Da Ludujemo | Bartek
5 :macedonia: Kaliopi - Crno I Belo | jasiek8880
6 :sweden: Loreen - Euphoria | jasiek8880
7 :finland: Pernilla Karlsson - När Jag Blundar | Kacpus
8 :denmark: Emmelie de Forest - Only Teardrops | hawk21cmb
9 :norway: Margaret Berger - I feed you my love | aro1124
10 :greece: Eleftheria Eleftheriou - Aphrodisiac | The Adrian
11 :poland: Anna Maria Jopek - Ale Jestem | Navarro
12 :sweden: Sanna Nielsen - Undo | Daniell
13 :switzerland: Sebalter - Hunter of Stars | Daniell
14 :estonia: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye to yesterday | Estrella
15 :latvia: Aminata - Love Injected | Brite
16 :israel: Ofra Haza - Hai | gronek

SKRÓT:

http://youtu.be/qnTOANwELBA

Notka o głosowaniu:
- głosujemy systemem eurowizyjnym,
- głosy oddajemy do mnie na PW, do wtorku 1.09 do godziny 17 (tego dnia odbędą się wyniki na tinychacie),
- tym razem można głosować na piosenki z którymi wygraliśmy (zera przyznajemy sześciu najsłabszym wg nas utworom),
- głosować może każdy użytkownik forum
Ostatnio zmieniony 2015-09-01, 18:30 przez Daniell, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Re: Wielkie Podsumowanie Pucharów Eurowizji

Postautor: Daniell » 2015-09-01, 18:28

WYNIKI

I miejsce - :sweden: SZWECJA: Loreen - Euphoria :sweden:

II miejsce - :estonia: ESTONIA: Elina Born & Stig Rästa - Goodbye to yesterday :estonia:

III miejsce - :macedonia: MACEDONIA: Kaliopi - Crno I Belo :macedonia:

blisko pudła były również:

IV miejsce - :poland: POLSKA: Anna Maria Jopek - Ale Jestem :poland:

V miejsce - :norway: NORWEGIA: Margaret Berger - I feed you my love :norway:

Obrazek

Dziękuję bardzo za tak wysoką frekwencję ! ;) Kompletnie się takiej nie spodziewałem :) Gratulacje dla jaśka8880, który wystawił zwycięską piosenkę w 6 Pucharze Eurowizji, oraz zachęcam do komentowania wyników ! :)

Awatar użytkownika
Darka
Wild Dancer
Wild Dancer

Re: Wielkie Podsumowanie Pucharów Eurowizji

Postautor: Darka » 2015-09-01, 18:33

Jestem zadowolona z tego, że wygrała Loreen. Uważam, że jest to bardzo dobra piosenka, która osiągnęła wielki sukces. Miałam jednak innych faworytów, ale ich miejsce było jednak w drugiej połowie wyników podsumowania.

Awatar użytkownika
igi1202
Zloty fan Eurowizji
Zloty fan Eurowizji

Re: Wielkie Podsumowanie Pucharów Eurowizji (WYNIKI)

Postautor: igi1202 » 2015-09-01, 18:58

Super, że "Euphoria" wygrała. :) Większość wyników bardzo mi się podoba, bo było dużo świetnych piosenek. ;) Jednakże jak dla mnie Kaliopi trochę za wysoko, a Ofra zdecydowanie za nisko. Do reszty nie mam uwag. :)

Awatar użytkownika
Alpaka
Hard rock hallelujah!
Hard rock hallelujah!

Postautor: Alpaka » 2015-09-01, 20:45

Szału nie ma. Nie podobają mi się pierwsze dwa miejsca (już mi się przejadły obie piosenki), wepchnąłbym Kaliopi na pierwsze miejsce a Margaret na podium :P Aminata i Hanna również mogłyby nieco wyżej skończyć.
Trochę nie czaję szału na Annę Marię Jopek (wg mnie to najlepsza piosenka jaką nasz kraj kiedykolwiek wysłał, ale wyżej niż Sanna, Margaret i Emmelie?). Cieszy za to wkurzające Aphrodisiac na ostatnim miejscu :oops:
To piękne że aż pięć ludzi umieściło Pernillę w swoim top 3 :serce: macie wszyscy mój szacunek! :P

jasiek8880
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: jasiek8880 » 2015-09-01, 20:51

Ohh, to było raczej takie podsumowanie, ale zawsze miło widzieć swoje dwie piosenki na pudle. xD A tym bardziej że zachowując skromność były to według mnie najlepsze piosenki w stawce co widać po punktacji. :3

Nie wiem jak reszta, ale dla mnie oczywistą oczywistością było to, że :sweden: Loreen stoczy zażartą batalię z :estonia: GTY (o czym wspominałem kiedyś... przedwczoraj! <3), więc nie zaskoczyłem się. ;p Wysokie miejsce Kaliopi było również do przewidzenia, ale trzeciego miejsca raczej się nie spodziewałem w sumie, więc tu niespodzianka i to na spooory, spory +.

A ogólnie rzecz biorąc bardzo dobre wyniki, to co ma być na dole - jest na dole; to co na górze - jest na górze. :D No, może Jugosławia trochę niedoceniona, ale to tylko tyle mogę się czepnąć.

Awatar użytkownika
aro1124
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: aro1124 » 2015-09-01, 20:55

Alpaka pisze: To piękne że aż pięć ludzi umieściło Pernillę w swoim top 3 :serce: macie wszyscy mój szacunek! :P

Nawzajem! :P Ostatnio przyszło mi do głowy, że gdyby ta piosenka była by po fińsku bez wątpienia moją ulubioną piosenką ESC ever :serce: Ale i tak ciągle wielbię, co widać po punkcikach, szkoda, że Pernilla nie została doceniona :( I Izrael powinien być wyżej zdecydowanie wyżej, toż to taki nośny kawałek...

A cóż do zwycięzcy - gratulacje Jasiek ;) Nie powiem, że się nie spodziewałem wygranej Euphorii, ale obstawiałem, że znacząco odskoczy reszcie ;) Pomimo tego, że nadal lubię to jednak trochę już mam ten utwór zdarty... Dlatego chyba bardziej byłbym zadowolony z wygranej Estonii :P A miejsca Macedonia przeceniona, widziałbym gdzieś na miejscach 7-10. A Grecja znacznie odstawała od reszty, także ostatnie miejsce jak najbardziej zasłużone.
A ja ze swojej strony dziękuję za cztery 12, i wszystkie inne punkty, dzięki którym I feed you my love wbiło się do Top 5 :serce:
Obrazek

Awatar użytkownika
Daniell
Maniak eurowizyjny
Maniak eurowizyjny

Postautor: Daniell » 2015-09-01, 21:05

Nie ukrywam, że wybitnie nie pasuje mi zwycięzca, moim skromnym zdaniem to piosenka na TOP20 ESC 2012 ;D Tliła się we mnie iskierka nadziei, że GTY jednak wskoczy na 1 miejsce, no ale trudno - progres i tak jest. Zazwyczaj Euphoria wygrywała w różnych konkursach z wyraźną przewagą, teraz tylko z 3 punktową - to dobry prognostyk na przyszłość :D
Co do pozostałych piosenek to dałbym niżej Kaliopi, a tak jest w miarę ok ;)

Alpaka pisze: Trochę nie czaję szału na Annę Marię Jopek (wg mnie to najlepsza piosenka jaką nasz kraj kiedykolwiek wysłał, ale wyżej niż Sanna, Margaret i Emmelie?).

Skoro pokonała The Common Linnets w 11 edycji, to czemu nie mogła pokonać i je ? :D

Navarro
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Navarro » 2015-09-01, 22:01

Daniell pisze:Nie ukrywam, że wybitnie nie pasuje mi zwycięzca, moim skromnym zdaniem to piosenka na TOP20 ESC 2012 ;D Tliła się we mnie iskierka nadziei, że GTY jednak wskoczy na 1 miejsce, no ale trudno - progres i tak jest.

:brawo: Myślę tak samo, :sweden: Euphoria to dobra piosenka, ale nic więcej, w samym 2012 roku było znacznie więcej lepszych piosenek (choć trzeba przyznać, że był to mocny rocznik).
Na 1 miejscu widziałbym piosenkę wykonywaną po szwedzku, ale reprezentującą :finland: Finlandię, czyli När jag blundar, 10 miejsce w tym podsumowaniu to według mnie dość słaby wynik dla tej genialnej propozycji (Alpaka i Aro pewnie się ze mną zgadzają ;-) ). Tak reszta wyników może być, choć dodałbym jeszcze, że :switzerland: Sebalter > :latvia: Aminata.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymek79
Mr. Lordi
Mr. Lordi

Postautor: Szymek79 » 2015-09-01, 22:48

Kaliopi na podium to jakiś niesmaczny żart dla mnie. ;/ Reszta wyników raczej do zaakceptowania. ;-)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LiverFan4
That's my number ONE!
That's my number ONE!
Kontaktowanie:

Postautor: LiverFan4 » 2015-09-02, 09:38

Myślałem, że czas Euphorii powoli mija i ciężko będzie jej wygrać, jednak myliłem się. Jak już pisałem na czasie, nie podoba mi się też drugie miejsce. Solidny utwór, ale nic wybitnego + coś, co wygrało ostatnią edycję Pucharu, było na ESC 2015, jest teraz na topie. Z Top 3 najbardziej odpowiadałoby mi zwycięstwo Kaliopi. Reszta wyników jest jaka jest.

Puchar był naprawdę fajnym konkursem przez te 15 edycji (+ Puchar Klasyków) i 4 lata. Wiele utworów i osób się przewinęlo, było wiele emocji, zaskakujących rozstrzygnięć. Oby Liga Eurowizyjna mu dorównała, bądź nawet była lepsza ;)

Awatar użytkownika
Xytros
Srebrny fan Eurowizji
Srebrny fan Eurowizji

Postautor: Xytros » 2015-09-02, 15:18

Zwycięska piosenka dla mnie jest dosyć średnia, ale jak widzę, że :estonia: miała sporą szansę na wygraną to już zdecydowanie wole tą :sweden: :P Kaliopi mimo, że nisko oceniłem to jednak cieszę się z 3 miejsca, :norway: szkoda, że nie wygrała, naprawdę ubóstwiam ten utwór :( na koniec dodam, ze nie zrozumiem fenomenu Pernilli a tym bardziej jak znalazła się przed Hanną a reszta już mi odpowiada :D

Wróć do „Puchary Eurowizji”